Son Dakika Haberleri: İfade Özgürlüğü Konferasnı Gecikmeli Başladı

İfade Özgürlüğü Konferasnı Gecikmeli Başladı

6 yıl önce

İstanbul Üniversitesi'nde düzenlenen İfade Özgürlüğü Konferansı, bir grup öğrencinin salonu basması üzerine gecikmeli başladı.

İfade Özgürlüğü Konferasnı Gecikmeli Başladı, System.String[]
İstanbul Üniversitesi'nde düzenlenen İfade Özgürlüğü Konferansı, bir grup öğrencinin salonu basması üzerine gecikmeli başladı.

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Kongre Kültür Merkezi'nde düzenlenen ve Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın da katılacağı duyurulan konferansta olaylar çıkmıştı. Bir grup öğrenci, salona zorla grip, konferansın yapılmasını engellemişti. Öğrencilerin işgale son vererek salondan ayrılmasıyla, planlanan konferansın birinci oturumu başladı. İlk oturum yaklaşık 3 saatlik gecikmeyle saat 13.00'te yapılabildi.

Prof. Dr. Mahmut Koca'nın Moderatörlüğü'nde başlayan 1. Oturuma, Prof. Dr. Nihat Bulut, Doç. Dr. H. Burak Gemalmaz ile İsmail Beşikçi katıldı. Prof. Dr. Nihat Bulut, "ifade özgürlüğünün özel bir konumu vardır. Bilimsel eserlerin toplumsal işlevi onların çok ayrı ve özel bir hukuki rejiminden yararlanılmasını gerekli kılar. Bilimsel bir eserin sınırlarını bilimin kendi kuralları belirler." diye konuştu.

Konuşmaların ardından konferansa ara verildi. Verilen aranın ardından konferans 2. Oturumla devam etti.Tacizle Suçlanan Arda Turan: Berkay ve Eşine Türkiye Cumhuriyeti'nde Görülmemiş Büyüklükte Dava Açacağım Ahmet Hakan "Kaynağımı Sormayın" Deyip Duyurdu: ABD, Hakan Atilla'yı Gönderecek

Hafta Başından İtibaren Aşağı Yönlü Hareket Eden Dolar, Dibe Vurdu