Son Dakika Haberleri: "İftirayı Atan Hasip Bey ile Davalık"

"İftirayı Atan Hasip Bey ile Davalık"

8 yıl önce

Selahattin Demirtaş, kaymakama linç girişimini BDP'lilerin azmettirdiği yönündeki iddialarla ilgili konuştu.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kaymakama linç girişimini BDP'lilerin azmettirdiği yönündeki iddialarla ilgili, "İftirayı atan şahıs, başka bir köyün korucu başıdır. Hasip Bey ile davalıklar." iddiasında bulundu.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, parti genel merkezinde yapılan grup toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. "Kaymakama yönelik linç girişiminde azmettiricilerin BDP'liler olduğu yönünde iddialar var. Neler söyleyeceksiniz?" sorusu üzerine Demirtaş, "Kimsenin fiziki saldırıya uğramasını tasvip etmeyiz. 35 çocuğun savaş uçağı ile katledilmesi esas olaydır. Kaymakamın saldırıya uğramasının bu katliamdan daha büyük bir olaymış gibi yansıtılması vicdansızlık. BDP'nin, Hasip Bey'in yönlendirdiği haberleri iftiradır. Çünkü iftirayı atan şahıs, başka bir köyün korucu başıdır. Hasip Bey ile davalıklar şu anda. Seçim çalışması sırsında Hasip Bey'in yolunu kesip, kalaşnikoflarla havaya ateş açmış, bundan dolayı kendisi hakkında suç duyurusunda bulunulmuş. Şu anda Hasip bey ile davalıklar. Bu iftirayı atan şahıs bu şahıstır." dedi. Demirtaş, öfkenin kaymakamın şahsına değil, olayın üstünü örtmeye yönelik tutuma olduğunu ileri sürdü.

Bir gazetecinin, "AK Parti Şırnak Milletvekili Mehmet Emin Dindar tarafında da bu iddia gündeme getirildi." sözleri üzerine Demirtaş, "Dindar Bey katliamın olduğu günden buyana ortalıkta yoktu, iftira atmak için mi ortaya çıktı." diye konuştu.

Öte yandan BDP genel merkezine asılı siyah bayrak da dikkat çekti.Doğru Çıkan Tahminleriyle Bilinen Google, Türkiye'deki Yerel Seçim İçin Öngörüsünü Açıkladı Hasta Çocuklar Ağlayarak Sıra Beklerken Doktor Bilgisayarından Oyun Oynadı

Türkiye'nin En Genç Belediye Başkan Adayı Belli Oldu