Iğdır'da coğrafya bölümü öğrencilerinden arazide uygulamalı ders - Son Dakika

Iğdır'da coğrafya bölümü öğrencilerinden arazide uygulamalı ders

09.12.2021 10:51
Iğdır'da coğrafya bölümü öğrencilerinden arazide uygulamalı ders

IĞDIR Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü'nde okuyan 65 öğrenci, arazide uygulamalı ders yaptı.

IĞDIR Üniversitesi Fen- Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü'nde okuyan 65 öğrenci, arazide uygulamalı ders yaptı. Arazi gözlem çalışması yapan öğrenciler, Karakoyunlu Mezarlığı'ndaki tarihi mezarları inceledi, Karasu Çayı ve havzasını incelemedi.

Coğrafya Bölümü'nden öğretim üyeleri Dr. Taner Aydın, Dr. Adem Yolu, Dr. Mehmet Ali Çelik ve Dr. Tuncay Özdemir, arazi-gözlem çalışması için 65 öğrenciyi Bulakbaşı, İslamköy ve Karasu Çayı çevresine götürdü. Karakoyunlu Mezarlığı'ndaki tarihi mezarları inceleyen öğretim üyeleri ve öğrenciler, Ağrı Dağı'nın eteğindeki Bulakbaşı köyünde göze ve pınarlardan doğan Karasu Çayı ve havzasını inceledi. Öğretim üyeleri, çalışmalarında öğrencilere ayrıca Doğu Anadolu, Kafkasya, Ermenistan, Ağrı Dağı ve Karasu Çayı hakkında bilgi verdi.

Öğretim Üyesi Taner Aydın, öğrencilerin derslerde öğrendikleri bilgileri sahada uygulaması için çalışmayı gerçekleştirdiklerini belirtti. Aydın, arazi uygulamasıyla öğrencilerin, saha araştırmasında tecrübe kazanmalarını da amaçladıklarını kaydetti.


YORUMLAR
500
İkinci el araç piyasasındaki durağanlık fiyatları aşağı çekti İkinci el araç piyasasındaki durağanlık fiyatları aşağı çekti Nazilli'de trafik kazası: 1 ölü, 2 yaralı Nazilli'de trafik kazası: 1 ölü, 2 yaralı Aydın'da iki otomobilin çarpıştığı kazada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı Aydın'da iki otomobilin çarpıştığı kazada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Iğdır'da coğrafya bölümü öğrencilerinden arazide uygulamalı ders - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement
Haberi Paylaş