Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Iğdır: Iğdır'da Fuhuş Operasyonu - Son Dakika

Iğdır: Iğdır'da Fuhuş Operasyonu

Iğdır'da, Valilik ile Cumhuriyet Başsavcılığı'nın organizesiyle Emniyet Müdürlüğü ekiplerince ortaklaşa düzenlenen operasyonda, fuhuş yapıldığı ileri sürülen 3 otel, 1 ay süreyle kapatıldı.

Iğdır: Iğdır\'da Fuhuş Operasyonu
02.08.2006 - 21:01,

Iğdır'da, Valilik ile Cumhuriyet Başsavcılığı'nın organizesiyle Emniyet Müdürlüğü ekiplerince ortaklaşa düzenlenen operasyonda, fuhuş yapıldığı ileri sürülen 3 otel, 1 ay süreyle kapatıldı.

Edinilen bilgiye göre, düzenlenen operasyonda resmi görevliler, müşteri gibi otellere girdi. Bir otelde 45 YTL'ye Rafiga C. isimli bayanla, diğer bir otelde Nigan M. isimli yabancı uyruklu bayanla 30 YTL'ye, başka bir otelde de bir bayanla 60 YTL'ye anlaşma yapıldı. Daha sonra yapılan operasyonda, daha önceden seri numarası alınan paralar, fuhuş için pazarlık yapılan bayanların üzerinde ele geçirildi. Otel sahipleri hakkında ise, kadın pazarlamak ve fuhuşa yer temin etmek suçundan dava açıldı. Operasyonda bir otelde ayrıca 2 adet el telsizi de ele geçirildi. Her 3 otel de 1 ay süreyle kapatıldı.

Operasyon sonrası Iğdır Valisi Halil Ulusoy, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük'e teşekkür ederek beraber bir ilke imza attıklarını söyledi. Fuhuşla mücadelede herkesin görevi olduğuna dikkat çeken Vali Ulusoy, "Fuhuşla mücadele konusunda başarılı olmak için mutlaka Iğdırlılar'ın bize destek olması gerekir. Bu konuda yapılan telefon ve yazılı ihbarların hepsine itibar ediyoruz. Iğdır'da ev sahibi olan vatandaşların yüksek fiyatla evlerini fuhuş yapan kadınlara vermemelerini istiyorum. Iğdırlılar'ın fuhuş yaptıran iş yerlerine gitmemelerini istiyorum. Yeşil Iğdır'ın fuhuşla anılan bir il olmasına gönlüm razı olmuyor" diye konuştu.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Iğdır: Iğdır'da Fuhuş Operasyonu - Son Dakika


Advertisement