Iğdır Valisi: Bu Millete Silah Çeken Gafillerin de Sığınacakları Tek Yer Yine Türkiye'dir - Son Dakika

Iğdır Valisi: Bu Millete Silah Çeken Gafillerin de Sığınacakları Tek Yer Yine Türkiye'dir

Iğdır Valisi: Bu Millete Silah Çeken Gafillerin de Sığınacakları Tek Yer Yine Türkiye\'dir
Son Güncelleme: 29.10.2015 15:25

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerinde konuşan Iğdır Valisi Davut Haner, "Şu bilinmelidir ki; bugün bu millete karşı silah çeken gafil ve hainlerin de çaresiz kaldıklarında sığınacakları tek yer yine Türkiye olacaktır" dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerinde konuşan Iğdır Valisi Davut Haner, "Şu bilinmelidir ki; bugün bu millete karşı silah çeken gafil ve hainlerin de çaresiz kaldıklarında sığınacakları tek yer yine Türkiye olacaktır" dedi.

Kültür merkezinde yapılan Cumhuriyet Bayramı törenlerinde konuşan Vali Davut Haner, ülkemizin Cumhuriyetin getirdiği dinamizm ile uluslararası camiada önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Türkiye'nin dünyanın en saygın ülkelerinden biri haline geldiğini vurgulayan Vali Haner, "Öyle ki şu an Türkiye, son yıllarda büyük bir felakete itilmiş, bölge ülkelerinde zorluklar içinde yaşayan her ırk ve meşrepten milyonlarca insanın sığınacağı, kendini güvende hissedeceği bir umut ve güven adası durumundadır. Türk milleti inancı ve tarihi mesuliyeti gereği milyonlarca mazlum ve çaresiz insanı asil duruşu ile bağrına basmasını bilmiştir. Şu bilinmelidir ki, bugün bu millete karşı silah çeken gafil ve hainlerin de çaresiz kaldıklarında sığınacakları tek yer yine Türkiye olacaktır. Şu anki sıkıntıları ve bölgemizdeki meseleleri milletimizin öncülüğünde gelişecek yeni bir medeniyet hamlesinin ve dirilişin doğum sancıları olarak görüyoruz. Fetret devirlerini cihan devletlerine döndüren bu millet o gün olduğu gibi bugün de her türlü ihaneti ve kendine karşı oynanmak istenen oyunları sahiplerinin suratlarına çarparak geçen 92 yılın muhasebesini de yaparak ayaklarına vurulmak istenen prangaları parçalayıp gelecek yıllara mührünü vurma azim ve kararlılığında olacaktır. Altta yağız yer yarılmadıkça, üstte mavi gök çökmedikçe Allah'ın lütfuna mazhar olan bu milletin ili, töresi ve devleti bozulmayacaktır. Bu ezanlar susmayacak, bir kere yükselen bayrak bir daha inmeyecektir" dedi.

Kültür merkezindeki törenin ardından program Zübeyde Hanım Bulvarın'da tören geçişi ile son buldu. - Iğdır

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Iğdır Valisi: Bu Millete Silah Çeken Gafillerin de Sığınacakları Tek Yer Yine Türkiye'dir - Son Dakika


Advertisement