İHD'nin Ağrı Raporu: Olay, Seçimlere Yönelik Planlanan Kanlı Bir Provokasyon - Son Dakika

İHD'nin Ağrı Raporu: Olay, Seçimlere Yönelik Planlanan Kanlı Bir Provokasyon

28.04.2015 14:44
İHD'nin Ağrı Raporu: Olay, Seçimlere Yönelik Planlanan Kanlı Bir Provokasyon, System.String[]

Ağrı Diyadin ilçesi Tendurek Dağı Yukarı Tütek köyünde meydana gelen çatışmaya ilişkin İnsan Hakları Derneği (İHD) Ağrı Temsilciliği’nden 2 gözlemci rapor hazırladı.

Ağrı Diyadin ilçesi Tendurek Dağı Yukarı Tütek köyünde meydana gelen çatışmaya ilişkin İnsan Hakları Derneği (İHD) Ağrı Temsilciliği’nden 2 gözlemci rapor hazırladı. Abdulhadi Karakurt ve Av. Vural Kaya’dan oluşan gözlemci heyeti bölgede yaptığı detaylı görüşme ve incelemelerde "Olaya ilişkin veriler, olayın 2015 seçimlerine yönelik planlanan kanlı bir provokasyon olduğu yönündedir." tespitini yaptı.

İHD Ağrı Temsilciliği, heyetin görüşlerini, "Çatışma alanına ilk ulaşan sivillerin anlatımları ve görüşme gerçekleştirdiğimiz diğer şahısların anlatımları ile medyaya düşen anlatımlar ve görüntüler (Yaralı askerler yardım, sivillerin askerleri taşıması, askerlerin konuşmaları, Ağrı Devlet Hastanesi önü Cenap İlboğa’ya saldırı görüntüleri) birbiriyle örtüşmektedir. Yine medyaya düşen Efkan Ala ile Ağrı Valisi Musa Işın arasındaki görüşmeler de doğru ise bire bir tanık anlatımları ile olayın gerçek yüzü ortaya çıkmıştır. Olaya ilişkin veriler, olayın 2015 seçimlerine yönelik planlanan kanlı bir provokasyon olduğu yönündedir." şeklinde açıkladı.

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel İHD'nin Ağrı Raporu: Olay, Seçimlere Yönelik Planlanan Kanlı Bir Provokasyon - Son Dakika


Son Dakika

TCDD'nin itirazı üzerine Marmaray'da aktarma kaldırıldı Burak Yılmaz, 7 maç üst üste gole katkı yaparak kulüp rekoru kırdı Messi, attığı golü Maradona'nın Newell's formasıyla kutlayarak efsaneyi andı Konya'da iki çocuk annesi Selver hemşire, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti MAK Danışmanlık son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı yalnızca 3 parti geçebiliyor Acun Ilıcalı, yeni platformu Exxen için Tolga Çevik ile anlaştı Yeni kısıtlamalar için karar günü! Kabine toplantısı başladı, gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklamada Bir korse markasının reklamını yapan Hanife Gürdal, verdiği pozla alay konusu oldu