Son Dakika Haberleri: İhh'den Gazze İçin Yardım Çağrısı

İhh'den Gazze İçin Yardım Çağrısı

3 ay önce

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Gazze için başlatılan kampanya kapsamında Muğla'da yardım çağrısında bulundu.

İhh'den Gazze İçin Yardım Çağrısı, System.String[]
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Gazze için başlatılan kampanya kapsamında Muğla'da yardım çağrısında bulundu.

Muğla'da İHH İnsani Yardım Vakfı ve bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, cuma namazının ardından Kurşunlu Camisi önünde bir araya geldi.


Muğla İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı İsmail Çiftlikli, İsrail rejiminin Gazze'de uyguladığı ablukanın artarak devam ettiğini, ablukanın 2 milyon Filistinli'yi hedef aldığını belirterek, "Abluka 2006 yılından bu yana arkasında 4 bin 631 şehit ve 21 bin 426 yaralı bıraktı." dedi.


Mısır ve işgalci İsrail rejiminin sınır kapılarını kapalı tutarak bölgeyi adeta bir açık hava hapishanesine çevirmelerinin Gazze'de hayatı durma noktasına getirdiğini vurgulayan Çiftlikli, şöyle konuştu:


" Gazze Şeridi'ne uygulanan kara, hava ve deniz ablukası 12. yılında artarak devam ediyor. Bu saldırılar ve işgal planları sebebiyle toplam yerleşim birimlerinin yüzde 77'sine denk gelen 292 bin 502 ev yıkıldı veya zarar gördü. Her geçen gün Filistin'de zulmünü artıran İsrail'e karşı bizler de mücadelemizi sürdüreceğiz. Acilen bütün İslam ülkeleri Gazze'yi gündemlerine almalıdır. Bölgede ablukanın kalkması ve insanı yardımın girişi noktasında çaba sarf edilmelidir. Ülkemiz bu konuda öncülük etmeye devam etmektedir. Gazze için uluslararası mekanizmalarda herkesi harekete geçmeye ve İsrail'in attığı hukuksuz adımlarla işgali durdurmaya çağırıyoruz."18 Liraya Aldı, 10 Bin Liraya Bile Satmıyor! Bisikletine Yaptıklarını Görenler Hayrete Düşüyor Türkiye'nin En Büyük 500 Şirketi Arasındaydı! Konkordato İlan Eden Destebaşı Grup, Tekrar Üretime Başladı

Son Dakika! İstanbul'un Göbeğinde Kebapçı Dükkanına Silahlı Saldırı! Ölü ve Yaralılar Var