İhracata İlk Adım Programı - Son Dakika

İhracata İlk Adım Programı

02.01.2012 18:20
İhracata İlk Adım Programı, System.String[]

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) ile İstanbul Ticaret Odası (İTO) arasında ihracatın artırılması amacıyla "İhracata İlk Adım Programı" protokolünün imzalandığı bildirildi.

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) ile İstanbul Ticaret Odası (İTO) arasında ihracatın artırılması amacıyla "İhracata İlk Adım Programı" protokolünün imzalandığı bildirildi.

UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet, gazetecilere yaptığı açıklamada, imzaladıkları program ile daha önce hiç ihracat yapmamış ya da düzenli ihracat yapmayan firmaların uluslararası pazarlara açılmasına destek olunacağını kaydetti.

İTO'da yaptıkları protokol imza töreniyle birlikte odalarının programa 2012 yılında dahil olduğunu kaydeden Kuvvet şöyle konuştu:

"Program, bugüne kadar çeşitli engeller veya yetersizlikler nedeniyle hiç ihracat yapamamış ya da düzensiz olarak yapmış firmaları teşvik ederek onları düzenli ihracat yapar hale getirmek, bu firmalarda ihracat planlaması ve pazarlaması bilincini geliştirmek, diğer bir deyişle onların dış pazarlara açılmasını sağlamayı amaçlamakta. Program ile kentimizin ihracat potansiyelini arttırmayı hedefliyoruz. Ağırlıklı olarak KOBİ'lerin yer aldığı ilimizde daha büyük ölçekli firmalara sahip olmanın kuralı, ihracat yaparak uluslararası piyasalarda güç olabilmekten geçiyor. Bu pazarların kuralları ise sürekli değişiyor. Bizler de bu değişime ne kadar hızlı ayak uydurursak, ihracat piyasalarında o kadar başarılı olma şansına sahip olabiliriz. İstanbul Ticaret Odası tarafından hazırlanan "İhracata İlk Adım Programı" ile başarı hikayeleri ortaya çıkartılmış. İşbirliğimiz ile bizde ilimizde ihracatta başarı hikayeleri yazmak istiyoruz."

- UŞAK

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel İhracata İlk Adım Programı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Leipzig maçında sakatlanan Başakşehir'li Caiçara, hastaneye kaldırıldı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı: Vaka sayılarında ve hastane başvurularında 2 kat artış var Juventus, deplasmanda Dinamo Kiev'i 2-0 yendi Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı DSÖ, sivrisineklerden bulaşan yeni tehdidi duyurdu: 9 ayda 76 kişi öldü Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversite öğrencilerine müjde: Stajyer Araştırmacı Burs Programını başlatıyoruz Netflix, Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolde olacağı bilim-kurgu dizisi çekecek Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı