Son Dakika Haberleri: İhracatçılar Birliği'nden 'Tever'e Büyük Ödül

İhracatçılar Birliği'nden 'Tever'e Büyük Ödül

6 yıl önce

2011 yılında en çok ihracat gerçekleştiren firmalara düzenlenen törenle ödülleri sunuldu.

İhracatçılar Birliği'nden 'Tever'e Büyük Ödül, System.String[]
2011 yılında en çok ihracat gerçekleştiren firmalara düzenlenen törenle ödülleri sunuldu.

İstanbul İhracatçılar Birliği tarafından 2005 yılından bu yana geleneksel olarak düzenlenen ödül töreninde İstanbul İhracaatçı Birlikleri bünyesinde faaliyet gösteren Ağaç Mamülleri ve Orman Ürünleri, Gemi ve Yat, Fındık ve Mamülleri, Kuru Meyve ve Mamülleri, Su Ürünleri ve Hayvansal Mamüller ve Yaş Meyve ve Sebze İhracatçıları Birlikleri içinde 2011 yılında en çok ihracat gerçekleştiren firmalara ödül verildi.

"BUNU GÜL BAHÇESİNDE YAPMADIK"

İstanbul'da Cemile Sultan Korusu'nda düzenlenen törene Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın yanı sıra Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi ve sektörlerin ihracatçı birliği başkanları katıldı. Ödül töreninde Tever MDF ortaklarından Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Tever de hazır bulundu. Kendi sektörlerinde ihracatın artmasına yönelik katkılarından dolayı ödüllendirilen firma temsilcilerine plaketlerini veren Çağlayan "açıklanan ihracat rakamlarındaki başarıdan pay çıkarması gereken biri varsa ihracatçımızdır. 135 milyar dolar ihracatı gerçekleştirirken biz bunu gül bahçesinde yapmadık. Dünya ekonomisinin son yüzyıllardaki en büyük küresel krizinin etkileri devam ederken yaptık" Şeklinde konuştu.

Ekonomi politikasını ihracat odaklı üretim stratejisi üzerine kurduklarını hatırlatan Çağlayan ihracatçılara, "Türkiye'nin ihracatla büyümesini kendimize model edindik. İki yıl öncesine kadar bazı kendilerini bilmezlerin bir tek insanın sigortasını ödememiş olanların sırf muhalefet yapma adına 'niye ihracat yapıyorsunuz, ihracat yaptığınız için Türkiye'nin ithalatı artıyor' diye suçladığı günü hatırlıyorum. Onlara ekonominin ne olduğunu siz gösterdiniz" şeklinde seslendi.

TİM Başkanı Büyükekşi ise ihracatçı birliklerinin tarım ağırlıklı firmaları bulunduğu bir birlik olduğuna dikkat çekerek "Tarım da ihracatımıza bu sene daha çok katkı veriyor. İstanbul İhrcatçı Birliklerimiz bu yılın ilk yarısında 2.8 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Tarım ve Gıda sektörlerinde ihracatçılarımız tüm dünyada önemli başarıların altına imza atmaya devam edecek" dedi.

İstanbul Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği'nin alt kategorisinde Ağaç ve Ağaç Mamulleri kategorisinde ihracat oranı ile Tever Dış Ticaret ve Pazarlama AŞ beşinciliği elde ederken, birinci Kastamonu Entegre Ağaç San. ve Tic. Aş, ikinci AGT Ahşap San. ve Tic. Ltd. Şti, üçüncü Yıldız Entegre Ağaç san. ve tic AŞ, dördüncü ise isminin açıklanmasını istemeyen firma oldu. Yine sıralamada Filiz Orman Ürünleri altıncı, Yıldız sunta MDF yedinci, Genya Orman Ürünleri sekizinci, Oskar Orman ürünleri dokuzuncu, Öney Ağaç Kaplama ise onuncu olarak ödüle kayık görüldü.

Tever Dış Ticaret ve Pazarlama AŞ adına ödülü şirket sahiplerinden Mahmut Tever ile aynı zamanda İstanbul Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı olan Abdullah Tever ödülü, Bakan Çağlayan ile Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin elinden aldı.

14.07.2012 10: 51: 24

TSI

NNNN - TEKİRDAĞ


Yıldız Futbolcu Alexis Sanchez, 20 Yaşındaki Öğrenciyle Para Karşılığı İlişki Yaşamış Burak Özçivit'in Asker Kamuflajlı Fotoğrafı Eleştiri Yağmuruna Tutuldu
Ufak Tefek Cinayetler'deki Tıraş Sahnesi Dizinin Başını Yaktı! RTÜK Cezayı Kesti