İhsan Özkes: Ne Olmuş Yani Katıldıysam - Son Dakika

İhsan Özkes: Ne Olmuş Yani Katıldıysam

5 yıl önce

30 Ağustos resepsiyonu için Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na giden ve sosyal medyadan paylaştıkları ile gündeme oturan bağımsız vekil İhsan Özkes, "Ne olmuş yani katıldıysam?" dedi.

İhsan Özkes: Ne Olmuş Yani Katıldıysam, System.String[]

CHP'den geçtiğimiz günlerde istifa eden emekli müftü İhsan Özkes'in dün Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki 30 Ağustos resepsiyonu sonrası attığı tweetler, sosyal medyada büyük yankı yarattı. Özkes, 'Hazreti Muhammed yaşasaydı, Saray'a kesinlikle girerdi.' diye tweet attı. Ancak eski CHP milletvekilinin, 2 Nisan'da Meclis'te yaptığı konuşmada, tam tersini söylediği ortaya çıktı. Hürriyet'e konuşan Özkes, "Belki geçmişte Peygamberimizle ilgili cümle kullanmam doğru değildi. Ne olmuş yani katıldıysam." dedi.

TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİNDEKİ İSİM KONUŞTU

İhsan Özkes yaptığı paylaşımlarının büyük ses getirmesinin ardından, hürriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada dün Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda katıldığı 30 Ağustos resepsiyonuna ilişkin tweetlerin kendisine ait olduğunu söyledi. Özkes, neden 'Peygamberimiz de olsa burada olurdu' yazdığını ise şöyle açıkladı:

"Ben peygamberimizi her şeye katmanın doğru olmadığını en iyi bilen insanlardan biriyim. Ama dün bana geçmişte söylediğim sözler hatırlatıldı. 'Ben Saray'da israf var, israf da haramdır. Peygamberimiz yaşasaydı buraya gelmezdi.' diye yazmıştım. Dolayısıyla dün resepsiyona katılınca, hani önceden böyle diyordun, diye videolar yayınlandı, eleştiriler yapıldı. Ben de bunun üzerine öyle yazdım. Belki geçmişte Peygamberimizle ilgili cümle kullanmam doğru değildi.

İhsan Özkes: Ne Olmuş Yani Katıldıysam

"NE OLMUŞ KATILDIYSAM"

Ama ben suç mu, kusur mu işledim? Ne yaptım? 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda, bağımsız bir vekil olarak, 'başkomutan' sıfatındaki Cumhurbaşkanı davetine gittim. 40 gün olmuş CHP'den ayrılalı, sonuçta bağımsız bir vekilim. Oraya 24. dönemde giden CHP'li vekiller oldu. Şayet Cumhurbaşkanımız Kılıçdaroğlu'na hükümeti kurma görevini verseydi o da gidecekti. Neden bağımsız vekil İhsan Özkes katıldığı için garip karşılanıyor? Orada Atatürk ve şehitlerimiz için Kur'an okundu, hayırla yad edildi. Ne olmuş yani katıldıysam?"

CHP'DEN TEPKİ GELDİ

Öte yandan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, partisinden istifa eden Bağımsız Milletvekili İhsan Özkes'in Hazreti Muhammed ve yüce Allah'ın isimlerini siyasette bolca kullandığını öne sürerek, "Ben bunu hiç doğru bulmam. Defalarca da söyledim ama bir kez, bir cümle içinde kullanacak olursam, Allah kimseyi İhsan Hoca'nın düştüğü duruma getirmesin" dedi.

Haber Yayın Tarihi: 31.08.2015 12:08 Son Dakika

Elazığ depreminin ardından Melih Gökçek'in attığı tweet, sosyal medyada büyük tepki topladı
Deprem sonrası eline aldığı bıçakla 160 aracın lastiğini patlattı Elazığ'da deprem bölgesinden canlı yayın yapan muhabir, gözyaşlarına hakim olamadı

Son Dakika Haberleri