İhsan Özkes'ten CHP'yi Karıştıracak Tweet'ler - Son Dakika

İhsan Özkes'ten CHP'yi Karıştıracak Tweet'ler

5 yıl önce

CHP'den istifa eden İhsan Özkes, Twitter hesabı üzerinden "Ne Apo'nun posteri altında yürüdüm, ne TOMA'ya çıktım." sözleriyle CHP'yi eleştirdi. Bu sözlere Mahmut Tanal'dan cevap gecikmedi.

İhsan Özkes'ten CHP'yi Karıştıracak Tweet'ler, System.String[]

CHP'den istifa eden İhsan Özkes, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla eski partisi CHP'yi eleştiri yağmuruna tuttu. Eski partisinin HDP'ye yaklaştığını savunan Özkes, Twitter hesabından "Ne Apo'nun posteri altında yürüdüm, ne Ramazan'da Mübarek Aylara dil uzatılan pankartlar ve kabul edilemez görüntüler arasında tomaya çıktım Ne başörtüsünü AYM'ye götürdüm, ne de dindar gözükme çabasına girdim." yazdı.

"NE APO POSTERİ ALTINDA YÜRÜDÜM, NE TOMAYA ÇIKTIM"

CHP'yi Twitter üzerinden eleştiri yağmuruna tutan Özkes şunları yazdı:

"Sayın Bahçeli'nin "CHP, HDP özentili milletvekillerinin tahrikinden kurtulmalıdır" sözü isabetlidir. İstifa nedenlerimden biri de kimi CHP'lilerin CHP'ye değil de HDP'ye çalışmasıdır. Ben HDP'nin barajı aşmasına karşı değilim benim karşı olduğum kimi CHP'lilerin seçimlerde kendi partilerine ihanet ederek HDPye çalışmasıdır. Bu dediklerime kızan kimi CHP'liler, kafasını kuma sokup, gerçeği kabullenmek istemeyenlerdir. Olduğum gibi göründüm, göründüğüm gibi oldum. Asla hiçbir hesap kitap içinde olmadım. Ne Apo'nun posteri altında yürüdüm, ne Ramazan'da Mübarek Aylara dil uzatılan pankartlar ve kabul edilemez görüntüler arasında tomaya çıktım Ne başörtüsünü AYM'ye götürdüm, ne de dindar gözükme çabasına girdim. Fırıldak gibi bir o tarafa bir bu tarafa asla ve asla savrulamadım."

"ERDOĞAN DÜŞMALIĞI PKK DOSTLUĞUNA GÖTÜRÜYORSA BURADA DÜŞÜNMEK GEREKMEZ Mİ?"

Annesinin de Kürt olduğunu hatırlatan Özkes, "Benim rahmetli annem Kürt'tü, Kürtçeyi bilirdi. Ona olan sevgim ve saygım tartışılamaz. Benim Kürt dayılarımla sorunum asla olmadı ve olamaz. Benim söylediklerim malumun ilamıdır, herkesin bildiği şeylerdir, bunların dile getirilmesinden rahatsız olanlardır asıl CHP'nin sorunu... Tayyip Erdoğan düşmanlığı, PKK dostluğuna götürüyorsa, burada düşünmek gerekmez mi?" diye sordu.

"ADAY OLMAK İSTEMEDİM"

İhsan Özkes son olarak Twitter'dan "CHP'den tekrar aday olmaya can atmadım. Aday olmak istemediğimi Sayın Genel Başkana hem yazılı hem sözlü ilettim. Yani istekli aday olmadım. Seçimler öncesi yaşadıklarım çekilir gibi değildi. 7 Haziran seçimleri öncesi istifa ederek CHP'nin zarar görmesini istemedim. Bana oy verip benim milletvekilliğimden de istifamı isteyenler, benim sebebimle CHPye oy verenlerin oylarıyla seçilenleri de düşünmelidirler." diye yazdı.

AKILLARA MAHMUT TANAL'I GETİRDİ

İhsan Özkes'in "Ne Apo'nun posteri altında yürüdüm, ne Ramazan'da Mübarek Aylara dil uzatılan pankartlar ve kabul edilemez görüntüler arasında tomaya çıktım." sözleri akıllara CHP Miletvekili Mahmut Tanl'ı getirdi. Hatırlacağı üzere CHP'li Tanal, İstiklal Caddesi'nde düzenlenen 23. LGBTİ onur yürüyüşü sırasında kalabalığa müdahale etmek isteyen TOMA'nın üzerine çıkmıştı.

Öte yandan Tanal, İstanbul'da düzenlenen "teröre lanet yürüyüşü"nde Abdullah Öcalan posterleri altında yürüyerek tepki çekmişti.

TANAL'DAN ÖZKES'E YANIT

Özkes'in tweet'lerinin ardından CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'dan Özkes'e cevap geldi. Tanal, twitter hesabından yaptığı açıklamada "Sayın İhsan Bey, MHP'ye geçeceksen siyasetin adabına uygun bir şekilde, yakışır bir vaziyette geçersin. CHP'ye haksız saldırılarına cevap yazarsam altında ezilirsiniz. Size yakışan ise istifa ettikten sonra size bu toplumda saygı değer bir mevki/makam sağlayan CHP'ye laf atmak senin haddin değil. İstifa ederek fırıldak Kubilay'ın durumuna düşmemeyi tasviye ederim" dedi.

İhsan Özkes'ten CHP'yi Karıştıracak Tweet'ler
Haber Yayın Tarihi: 30.07.2015 07:04 Kaynak: İHASon Dakika

Elazığ depreminin ardından Melih Gökçek'in attığı tweet, sosyal medyada büyük tepki topladı
Yerini bildirdiği cep telefonu ile 13 saat sonra enkazdan çıkarıldı Deprem sonrası eline aldığı bıçakla 160 aracın lastiğini patlattı

Son Dakika Haberleri