İhsan Özkes'ten Tarihi Çark: Hz. Muhammed O Saray'a Girerdi - Son Dakika

İhsan Özkes'ten Tarihi Çark: Hz. Muhammed O Saray'a Girerdi

5 yıl önce

CHP'den istifa eden İhsan Özkes, 2015 Nisan'ında "Hz. Muhammed yaşasa o Saray'a girmez. O saray'da haram var israf var." derken dün bu açıklamalarının tam tersi yönünde konuşarak çark etti.

İhsan Özkes'ten Tarihi Çark: Hz. Muhammed O Saray'a Girerdi, System.String[]

CHP'den istifa eden İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Twitter hesabından, "30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği resepsiyondayım" diye yazdı. Bu mesaj üzerine tepkiler alan Özkes, bu kez de "Hz. Muhammed bu gün yaşıyor olsa Saraya girer mi, bu akşam orada hissetim ki kesinlikle girerdi, çünkü orada sünnetten emareler çok" diye yazdı. Aynı Özkes, Nisan 2015'te "Hz.Muhammed yaşasa o saraya girmez. O sarayda haram var israf var." demişti.

"HZ. MUHAMMED YAŞIYOR OLSA SARAY'A GİRERDİ"

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Cumhurbaşkanlığı'nda verilen resepsiyona katılan İhsan Özkes, sosyal medyadan attığı tweet'lerle tepki topladı. Saray'da olmasına tepki gösteren vatandaşlara cevap veren Özkes, sosyal medyada "Hz. Muhammed bu gün yaşıyor olsa Saraya girer mi, bu akşam orada hissetim ki kesinlikle girerdi, çünkü orada sünnetten emareler çok" diye yazdı. Özkes mesajlarını şöyle sürdürdü:

"30 Ağustos nedeniyle Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği resepsiyona katıldım diye bana hücum edenleri Allah ıslah eylesin. CHP'de iken söylediklerimi yazıp çizenler her halde benim incitici eleştirilerim nedeniyle hicap duyduğumu sözlerimi duymamışlar sanırım. Saray'da 30 Ağustosta şehit olanlar ve tüm şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu dualar edildi. Keşke bana saldıranlar da orada olsaydılar. Bu arada Saray'ın mescidinde namaz kılmak da nasip oldu, bana saldıranlara da inşallah nasip olur. Sanki bir ayıp işlemişim bir günah işlemişim gibi saldıranlara Allah akıl fikir versin Nedir bu Tayyip Erdoğan düşmanlığı? Allah ıslah etsin. Meraklılar için söyleyeyim Atatürk de bu gün yaşıyor olsa bu akşam mutlaka Saray'da olurdu."

DÜN NE DEDİYSE BUGÜN TAM TERSİNİ SÖYLEDİ

Ancak İhsan Özkes bugün gittiği Ak Saray'ı daha aylar öncesinde eleştirmişti. Özkes'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kullandığı ve israfıyla sürekli gündemde olan Saray için, bugün söylediği "Hz. Muhammed bu gün yaşıyor olsa Saraya girer mi, bu akşam orada hissetim ki kesinlikle girerdi" sözlerine karşılık, Nisan 2015'teki kayıtlara göre "Hz.Muhammed yaşasa o Saray'a girmez. O sarayda haram var israf var" ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

İhsan Özkes'ten Tarihi Çark: Hz. Muhammed O Saray'a Girerdi
Haber Yayın Tarihi: 31.08.2015 11:49 Son Dakika

Ferdi Tayfur, dün akşam bir anda dünyada gündem oldu
Firari FETÖ'cü Hakan Şükür: Dolandırıldım, tüm birikimim gitti İngiltere yasak ilişki rezaletini konuşuyor! Gardiyan, uyuşturucu baronuyla birlikte oldu

Son Dakika Haberleri