İhsangazili Şoförler, İş Bitirme Belgesi İstiyor - Son Dakika

İhsangazili Şoförler, İş Bitirme Belgesi İstiyor

12.01.2012 16:38
İhsangazili Şoförler, İş Bitirme Belgesi İstiyor, System.String[]

Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde taşımacılık yaparak kazançlarını sağlayan 9 şoför, iş bitirme belgesi alamadıkları için mağdur edildiklerini belirttiler.

Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde taşımacılık yaparak kazançlarını sağlayan 9 şoför, iş bitirme belgesi alamadıkları için mağdur edildiklerini belirttiler.

9 şoförün bir araya gelerek Gazi Seyahat adı altında şirket kurduklarını belirten Gazi Seyahat Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yükseloğlu, bu şirketi kurmadan önce kurumlardan görüş aldıklarını söyledi. Yükseloğlu, ilk olarak İhsangazi Belediye Başkanlığı ile ardından İhsangazi İlçe Emniyet Müdürlüğüyle konuyu görüştüklerini ifade etti. 9 şoföre ayrı ayrı 9 araç aldırdıklarını anlatan Yükseloğlu, "İhsangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğrenci taşınması için taşımacılık ihalesi açtı. Okul ihalelerine iş bitirme belgesi istediler. Bu yüzden de bizi ihaleye almadılar. 7 ayı aşkındır araçlarımız boşta olup vergilerimizi ise düzenli bir şekilde ödemekteyiz" dedi.

İş Bitirme belgesi alınması için ilk olarak İhsangazi İlçe Trafik Komisyonuna başvuruda bulunduklarını açıklayan Yükseloğlu, buradan alınan kararın Kastamonu İl Trafik Komisyonuna aktarıldığını belirterek, "İhsangazi İlçe Trafik Komisyonundan ret kararı çıktı. Bu yüzden bize durak açtırmadılar. Yol belgesini çıkarttırmadılar. Okul servislerini göz önünde bulundurmadılar. 7 ayı aşkındır araçlarımız boşta duruyor ve çürümeye terk edildi. Konu hakkında İhsangazi Kaymakamı Erdal Çetinbaş, Valimiz Erdoğan Bektaş ve Kastamonu Milletvekillerimizden yardımlarını bekliyoruz. Kendilerinden mağduriyetimizin giderilmesini bekliyoruz" diye konuştu.

- KASTAMONU

İhsangazili Şoförler, İş Bitirme Belgesi İstiyor
İhsangazili Şoförler, İş Bitirme Belgesi İstiyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İhsangazili Şoförler, İş Bitirme Belgesi İstiyor - Son Dakika


Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi