"İideal Üniversite" Boğaziçi'nde Tartışılacak - Son Dakika

"İideal Üniversite" Boğaziçi'nde Tartışılacak

03.02.2015 11:14
"İideal Üniversite" Boğaziçi'nde Tartışılacak

Iğdır'dan İzmir'e, Sinop'tan Hatay'a Türkiye'nin dört bir yanından 153 öğrenci temsilcisi, "İdeal Üniversite Nasıl Olmalı" sorusuna 1. Boğaziçi Zirvesi'nde cevap arayacak.

Bu yıl ilk kez düzenlenen 1. Boğaziçi Zirvesi , "İdeal Üniversite"nin kriterlerini tartışmak üzere 97 üniversiteden 153 öğrenci konseyi temsilcisini ağırlıyor. Öğrencilerin gözündeki "İdeal Üniversite", eğitim sistemindeki sorunlar ve çözümlerin masaya yatırılacağı Zirve, 7 Şubat'ta Boğaziçi Üniversitesi Büyük Toplantı Salonu'nda gerçekleşecek.

Abbas Güçlü, Fikret Adaman, Muhammed Şahin gibi eğitim konusunda söz sahibi isimlerin katılımlarıyla gerçekleşecek zirvede ideal üniversitede eğitim sistemi, sosyal yaşam ve düşünce özgürlüğü üzerine paneller düzenlenecek. Panellerin akabinde üniversitelerin yönetimlerinde söz sahibi olan öğrenci temsilcileriyle konular üzerine tartışılıp fikirler paylaşilacak ve çalıştaylarda gruplara ayrılarak ideal üniversite konuşulacak. Zirvenin ev sahibi Bogazici ÖTK, panellerde ve çalıştaylarda tutulan raporların tüm üniversite yönetimlerine öğrenci konseylerine kılavuzluk etmesini hedefliyor.

YORUMLAR
500
Ümitler Türkiye Tekvando Şampiyonası Sinop'ta başladı Ümitler Türkiye Tekvando Şampiyonası Sinop'ta başladı Sökümü planlanan Nae Sao Paulo, eylül sonunda İzmir'de olacak Sökümü planlanan Nae Sao Paulo, eylül sonunda İzmir'de olacak
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Eğitim 'İideal Üniversite' Boğaziçi'nde Tartışılacak - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement