IKBY'de bayramda sokağa çıkma yasağı - Son Dakika

IKBY'de bayramda sokağa çıkma yasağı

Irak'ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) Ramazan Bayramı boyunca kapsamlı sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Irak'ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) Ramazan Bayramı boyunca kapsamlı sokağa çıkma yasağı uygulanacak.


IKBY İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, korona virüs ile mücadele kapsamında Ramazan Bayramı'nın ilk gününden itibaren 72 saat boyunca kapsamlı sokağa çıkma yasağı uygulanacağını bildirildi. IKBY'nin şehirler arası seferlerinin de yasaklandığı bildirilen açıklamada, yasak boyunca marketler ile fırınların da kapatılacağı kaydedildi. Söz konusu yasağa uymayanlar ise cezalandırılacak.


Karar kapsamında, Türkiye ve İran ile olan sınır kapılarının kapatılacağı bildirildi.


Toplam 413 korona virüsü vakasının bulunduğu IKBY'de 2 kişi hayatını kaybederken 212 kişi ise iyileşerek taburcu oldu. - ERBİL

Son Dakika

11:02 Salgın sürecinde vatandaşın en başarılı bulduğu bakan, Koca oldu! İkinci sırada sürpriz var 09:53 Sakarya'daki havai fişek fabrikasında yaşanan patlama sonrası iş müfettişleri görevlendirildi 09:34 Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Vakalardaki azalışın durmasında süper bulaştırıcılar rol oynuyor 09:34 Trabzon'da şehrin farklı noktalarında görülen yılanlar halkı korkuya sevk etti 21:58 Didem Soydan cesur fotoğraflarına bir yenisini daha ekledi! Sokakta transparan kıyafetiyle poz verdi 20:21 Alman medyası açık açık yazdı: Türkiye'ye yönelik seyahat uyarılarının arkasında sağlık endişeleri yok 18:12 Utrecht, Galatasaraylı eski futbolcu Sneijder'e 1 yıllık sözleşme önerdi 15:28 Esra ve Ceyda Ersoy kardeşlerin köpekleri için yaptırdığı mezarlık sosyal medyada gündem oldu 14:28 Havai fişek fabrikasındaki patlamada depo sahiplerinin hayatlarını bir bardak su kurtardı 13:28 Koronavirüs salgını nedeniyle Halkbank tarafından esnafa verilen kredi desteği 17 milyar lirayı aştı 12:55 İspanya'da Zoom toplantısında çıplak görüntülenen belediye meclis üyesi istifa etti 12:43 Acun Ilıcalı dede oldu! Banu Ilıcalı ilk bebeği Begüm'ü kucağına aldı 12:19 Zeynep Beşerler'den sevgilisini dövdüğü söylenen Ozan Güven'e destek 11:37 Selçuklu döneminden günümüze kadar gelen Konya'nın eşsiz lezzetlerinden fırın kebabı damak çatlatıyor 11:20 Ünlü sunucu Kelly Brook'tan cinsel ilişki itirafı: Yaş ilerledikçe daha iyi oluyor