Son Dakika Son Dakika Son Dakika
İki Bin Balya Yandı - Son Dakika

İki Bin Balya Yandı

Burdur merkeze bağlı Suludere köyünde bir besihanede çıkan yangında 2 bin saman balyası yandı.

İki Bin Balya Yandı
06.07.2015 - 11:28,

Burdur merkeze bağlı Suludere köyünde bir besihanede çıkan yangında 2 bin saman balyası yandı.

Edinilen bilgiye göre, Suludere köyünde 25 büyükbaşın bakıldığı açık besihanenin, kapalı kısmında bulunan 2 bin balya, bir anda yanmaya başladı. Komşuların dumanı fark etmesi üzerine İtfaiye'ye haber verilerek, besihanenin açık alanında bulunan 25 büyükbaş hayvan hemen dışarı çıkartıldı. Yangına, Burdur Belediyesi İtfaiye ekipleri ve Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Arazözler müdahale etti. Yangında, balyaların hızla yanması itfaiyecilere zorluk yaşattı. Sürekli su takviyesinin yapıldığı yangında, büyük çaba gösterilmesine rağmen 2 bin balya yandı.

Suludere Köyü Eski Kooperatif Başkanı Mehmet Akay ve oğlu Ali Akay'a ait olan besihanede iki yıl önce de yangın çıktığı öğrenildi.

Yangının büyüklüğünden korkan Mehmet Akay'ın torunu 8 yaşındaki Mehmet Akay ise arkadaşı Süleyman Yüce ile balyaların altında yaşayan yavru kediler için ağladı. Yavru kedilerin yangından yandığını düşünen çocuklar, uzun süre gözyaşı döktü. Çocukları, komşuları sakinleştirdi.

Suludere köyünde 2 bin balyanın yandığı olayla ilgili itfaiye ekiplerinin soruşturmasının devam ettiği öğrenildi. - BURDUR

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel İki Bin Balya Yandı - Son Dakika


Advertisement