İki İşletme "Hava Taksi" Ruhsatı Aldı - Son Dakika

İki İşletme "Hava Taksi" Ruhsatı Aldı

16.05.2011 14:55
İki İşletme

MNG Jet Havayolları A. Ş. ile Marmara Sınai ve Ticari Yatırımlar A. Ş., tüm gereklilikleri yerine getirerek, Hava Taksi İşletme Ruhsatı almaya hak kazandı.

Hava taksi işletmeciliği yapmak üzere daha önce ön izin verilen MNG Jet Havayolları A Hava taksi işletmeciliği yapmak üzere daha önce ön izin verilen MNG Jet Havayolları A. Ş. ile Marmara Sınai ve Ticari Yatırımlar A. Ş. , tüm gereklilikleri yerine getirerek, Hava Taksi İşletme Ruhsatı almaya hak kazandı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden(SHGM) yapılan açıklamaya göre, Hava Taşıma İşletmelerinin taleplerini değerlendiren SHGM İnceleme Komisyonu'nun 9 Mayıs 2011 tarihili Toplantı Kararları, Ulaştırma Bakanı M. Habib Soluk'un onayı ile yürürlüğe girdi. Bakanlık makam oluru ile MNG Jet Havayolları A. Ş. ile Marmara Sınai ve Ticari Yatırımlar A. Ş Hava Taksi İşletmeciliği yapmak üzere ruhsatlandırıldı. MNG Jet Havayolları A. Ş. , CL-600 ve Global 5000 tipi hava araçları ile Marmara Sınai ve Ticari Yatırımlar A. Ş. ise Cessna 560XL tipi hava aracı ile hava taksi işletmeciliği yapacak.

-ÜÇ İŞLETMENİN RUHSATI İPTAL-

Hava taksi ve genel havacılık işletmeciliği ile ilgili başvuruları değerlendiren SHGM İnceleme Komisyonu, iki şirkete genel uçak işletmeciliği, bir şirkete de balon işletmeciliği için ön izin verirken, üç şirketin ruhsatını iptal etti ve bir ruhsatı da askıya aldı. Alınan kararlar şöyle:

-THK Turhal Sportif Havacılık Kulübü ile Yavrukuş Havacılık Eğitim Ticaret Ltd. Şti'ye Genel Uçak İşletmeciliği yapmak üzere Asıl Ruhsat hazırlıklarının tamamlanması amacıyla 6 ay süreli ön izin verildi.

-THK Gökçen Havacılık İktisadi İşletmesi'ne Balonla Hava Taşıma İşletmeciliği yapmak üzere Asıl Ruhsat hazırlıklarının tamamlanması amacıyla 6 ay süreli Ön İzin verildi.

-Bigair Havacılık ve Taşımacılık San. Tic. A. Ş. ile Yalova Sportif Havacılık Derneği'nin sahip oldukları Genel Uçak İşletme Ruhsatları, işletmelerin Genel Uçak İşletme Yönetmeliği (SHY-6B)'nde belirtilen gereklilikleri yerine getirememesi sebebiyle iptal edildi.

-Arkas Denizcilik ve Nakliyat A. Ş. 'nin sahip olduğu Hava Taksi İşletme Ruhsatı, işletmenin talebi doğrultusunda iptal edildi.

-Kümülüs Havacılık ve Turizm Sanayi Tic. Ltd. Şti. 'nin sahip olduğu Hava Taksi İşletme Ruhsatı, işletmenin Ticari Hava Taşıma İşletmeleri Yönetmeliği'nde (SHY-6A) belirtilen gereklilikleri yerine getirememesi sebebiyle 3 ay süreyle askıya alındı.

-Mak Havacılık Turizm ve Ltd. Şti. 'nin sahip olduğu Hava Taksi İşletme Ruhsatı, işletmenin talebi doğrultusunda Genel Uçak İşletmeciliği Ruhsatına dönüştürüldü. - Ankara

İki İşletme Hava Taksi Ruhsatı Aldı

- Kaynak: ANKA

Son Dakika Ekonomi İki İşletme 'Hava Taksi' Ruhsatı Aldı - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Yılbaşı çekilişinin son talihlisi zaman aşımına 28 gün kala ortaya çıktı Davutoğlu'nun hükümeti eleştirdiği videoya dikkat çeken yorum: CHP'den iyi muhalefet yapıyor "50 yaşımda yetim kaldım" diyen VJ Bülent Çarıkçı isyan etti: Herkes ölebilir Son Dakika! Kahramanmaraş'ta otele baskın yapan polisle şüpheli arasında çatışma çıktı: 1 polis yaralı, 1 polis şehit Vaka sayısının patladığı Adana için ürküten sözler: Boş sedye bile yok, morgların önünde kuyruklar oluştu 2 bin liraya satın aldığı traktöre gözü gibi bakıyor: Sesini duyan benim geldiğimi anlıyor Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Kayıpmaz açıkladı! 14 günlük karantina süresi 21 güne çıkabilir Dünyanın umutla beklediği Pfizer-BioNTech koronavirüs aşısı İngiltere'ye doğru yola çıktı