İki kuşak ödüllendi - Son Dakika

İki kuşak ödüllendi

09.03.2020 15:50
İki kuşak ödüllendi, System.String[]

"YEKÜV Vasfi Rıza Zobu Tiyatro Ödülleri"ne bu yıl Türk tiyatrosunun duayen ismi, usta oyuncu Nevra Serezli ve çiçeği burnunda tiyatro oyuncusu Emir Özden'i layık gördü.

Vasfi Rıza Zobu Tiyatro Ödülleri kapsamında Nevra Serezli'ye "Onur Ödülü", Emir Özden'e de "Umut Vadeden Genç Tiyatro Sanatçısı Ödülü" verildi. Nevre Serezli "Dünya Kadınlar Günü"nün kutlandığı güne denk gelen ödülü çok anlamlı bulduğunu söyledi.

Yirmi sekiz yıldan beri üniversiteli otuz bin gence karşılıksız burs vererek eğitimlerine katkıda bulunan YEKÜV eğitim vakfı, her yıl düzenli olarak verdiği "Vasfi Rıza Zobu Tiyatro Ödülleri" sahiplerini buldu. Bu yıl "Vasfi Rıza Zobu Tiyatro Ödülleri" kapsamında Nevra Serezli'ye "Onur Ödülü", Emir Özden'e de "Umut Vadeden Genç Tiyatro Sanatçısı Ödülü" verildi. Profilo Kültür Merkezi Sahnesi'nde geçtiğimiz pazar günü sahnelenen ve büyük ilgi gören "Ağaçlar Ayakta Ölür" oyunun sonunda düzenlenen törende başrol oyuncusu Nevra Serezli ödülünü alkışlar arasında vakıf başkan yardımcısı Tülay Erkan'dan aldı. Törende "Süper İyi Günler" adlı oyundaki rolü ile başarılı bir performans sergileyen genç tiyatro sanatçısı Emir Özden'e ise ödülünü vakıf başkanı H. Işın Özdemir verdi. Tören sırasında sahnede bulunan Tiyatro Kare'nin kurucusu Nedim Saban "Çok gururluyuz oyunlarımız seyirciden büyük ilgi görüyor, oyuncularımız ödüller alıyor. Nevra Serezli bizim için çok büyük bir kazanç ve bize güç veriyor" dedi.

İki ayrı kuşak tiyatrocu ödül aldı…

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne denk gelen ödül töreninde iki farklı kuşaktan tiyatro sanatçının ödül alması ile ilgili olarak Nevra Serezli duygularını söyle dile getirdi "Tiyatroda kuşak olmaz yaş farkı olmaz ölene kadar sahneye çıkılır. Sadece tiyatroda bu fark yoktur. Emir'i ilk oyununda izlemiş ve çok beğenmiştim. Tiyatro için büyük bir kazançtır. Bu yıl altı ödül aldım. Bugün burada aldığım ödülün Dünya Kadınlar Günü'ne denk gelmesi de beni ayrıca mutlu etti. Ödül almak ve onurlandırılmak çok güzel" dedi. Ödül alan Emir Özden'de "Nevra Serezli gibi bir usta ile ödül almak benim için büyük bir onur. İnşallah birlikte bir oyunda rol alırız" dedi.

İki kuşak ödüllendi

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel İki kuşak ödüllendi - Son Dakika


Son Dakika

Deprem konutları teslim töreninde alandaki vatandaşların iç içe olması Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı rahatsız etti Trabzonspor'da Portekizli futbolcu Pereira'nın sözleşmesi karşılıklı feshedildi Putin'e kızından büyük darbe! Luiz, babasının baş düşmanı Aleksey Navalny'yi sosyal medyada takip ediyor Saadet, AK Parti ile ittifak yapar mı? Karamollaoğlu'nun 3 şartı işi çıkmaza sokabilir Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı maaş KAP'a bildirildi Kafe ve restoranlar ne zaman açılacak? Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Kayıpmaz: Mart ayını beklemekte fayda var Dur durak bilmiyor! Ireland Baldwin kasığındaki dövmeyi göstermek için pijamasını aşağı indirdi FETÖ'cü Enes Kanter'in Rockefeller'ın torunu Ariana ile ilişki yaşadığı ortaya çıktı