Manisa'da taksicilik yapan 'Amerikalı Talip' iki yabancı dil bilmesi nedeniyle turistlerin tercihi oluyor - Son Dakika

Manisa'da taksicilik yapan 'Amerikalı Talip' iki yabancı dil bilmesi nedeniyle turistlerin tercihi oluyor

Manisa'da taksicilik yapan daha önce ABD'de 5 yıl, Rusya'da ise 2 yıl kalıp, çeşitli işlerde çalışan 'Amerikalı' lakaplı Talip Kaya, bildiği İngilizce ve Rusça dilleriyle kente gelen turistlerden talep görüyor.

Manisa'da taksicilik yapan evli ve 4 çocuk babası Talip Kaya (49), 11 yıldır yaptığı taksicilik mesleğinde bildiği İngilizce ve Rusça ile meslektaşlarının bir adım önüne geçiyor. ABD'de 5 yıl, Rusya'da ise 2 yıl kalıp, çeşitli işlerde çalışan Kaya, öğrendiği dillerin meyvesini alıyor. Kente gelen yabancı turistlerin gözdesi olan Kaya, Manisa Organize Sanayi Bölgesi'ne gelen yabancı turistlere de rehberlik yapıyor.

Manisa'da taksicilik yapan 'Amerikalı Talip' iki yabancı dil bilmesi nedeniyle turistlerin tercihi oluyor

''YABANCI DİL BİLMEMDEN TERCİH EDİLİYORUM''

Öğrenmeyi sevdiğini ve başka diller öğrenmek için çaba harcadığını söyleyen Kaya, özellikle yabancı dil bildiğini gören müşterilerinin şaşırdığını söyledi.

Yabancı dilleri 7 yıl yurt dışında kalarak öğrendiğini dile getiren Kaya, "Yabancı turistlerin beni tercih etmesinin en önemli sebebi, İngilizce ve Rusçayı çok iyi bilmem. Şu an Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren bir fabrika ile çalışıyorum. Yurt dışından gelen misafirleri havaalanından alarak, Manisa'ya getirmekteyim. Gerçekten bu işi severek yapıyorum. İki dili bildiğimden müşterilerim de memnun oluyor ve tercih ediliyorum. Özellikle bu duruma şaşıran müşterilerim beni soru yağmuruna tutuyor. Rusya'da 2 sene, Amerika'da ise 5 yıl kaldığım için dilleri öğrendim. Yaşım 49 olmasına rağmen halen daha öğrenme isteğim var. Daha fazla dil öğrenmek için çabam var ve öğrenmeye çalışıyorum" dedi.

İki yabancı dil bilen taksici 'Amerikalı Talip', turistlerin tercihi
Manisa'da taksicilik yapan 'Amerikalı Talip' iki yabancı dil bilmesi nedeniyle turistlerin tercihi oluyor

Haber Yayın Tarihi: 17.09.2020 08:30 - Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi Manisa'da taksicilik yapan 'Amerikalı Talip' iki yabancı dil bilmesi nedeniyle turistlerin tercihi oluyor - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Park halindeki otomobile çarpan motosikletteki 5 aylık hamile kadın hayatını kaybetti Son Dakika: Niğde'de 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi 51 yaşındaki Jennifer Lopez'den gençlere taş çıkartan bikinili poz Trump'a zehirli paketin Kanada'dan gönderildiği tespit edildi Songül Karlı, "Hep bir yerlerin konuşuluyor" diyen oğluyla çekildiği fotoğrafını paylaştı Annie Kilner'ın, Kyle Walker'la ayrı oldukları sürede 20 yaşında biriyle ilişki yaşadığı ortaya çıktı Niğde'de yaşanan trafik kazasında 3 tekvandocu hayatını kaybetti Yoldan geçenlerin güreş yaptığını sandığı iki kişinin kavga ettiği ortaya çıktı