İkizlerden Kaymakama Duygulandıran Mektup - Son Dakika

İkizlerden Kaymakama Duygulandıran Mektup

10.02.2013 11:29
İkizlerden Kaymakama Duygulandıran Mektup, System.String[]

Metin Bolat / Kadriye Kasap - Konya'nın Seydişehir ilçesi Kaymakamı Tuncay Sonel'in başlattığı "Yetim ve Öksüzlere Mektup" projesi kapsamında henüz 1 yaşında babalarını trafik kazasında kaybeden 13 yaşındaki İrem ile Eren adlı ikiz kardeşlerin...

Metin Bolat/ Kadriye Kasap - Konya'nın Seydişehir ilçesi Kaymakamı Tuncay Sonel'in başlattığı "Yetim ve Öksüzlere Mektup" projesi kapsamında henüz 1 yaşında babalarını trafik kazasında kaybeden 13 yaşındaki İrem ile Eren adlı ikiz kardeşlerin yazdığı mektup herkesi duygulandırdı.

Kaymakam Tuncay Sonel, devletin her zaman yetim ve öksüzlerin yanında olduğunu hissettirmek için yaklaşık üç ay önce "Yetim ve Öksüzlere Mektup" projesi başlattı.

İlçe merkezi, belde ve köylerdeki 281 yetim ve öksüz çocuğa, "Anne ya da baban hayatta olsaydı özlemini çektiğin ve onlardan almasını istediğin şey ne olurdu-" yazan birer mektup gönderdi.

Mektubu alan çocuklar da isteklerini mektupla dile getirdi.

Her biri farklı isteklerde bulunan çocukların tüm istekleri kısa zamanda yerine getirildi. Mektupların her biri duygu yüklüydü.

Kaymakam Tuncay Sonel'i duygulandıran mektuplardan birisi ise kendileri henüz 1 yaşındayken babaları Erdal Yılmaz'ın trafik kazasında öldüğü 13 yaşındaki İrem ile Eren Yılmaz kardeşler oldu.

-"Annemin karnını da birlikte paylaştık"-

İkiz kardeşlerden İrem Yılmaz, mektubunda; "Eğer babamız hayatta olsaydı ondan tek bir bilgisayar isterdik. Ne de olsa zaten biz kardeşimle annemin karnını 9 ay birlikte paylaştık" cümlelerine yer verdi.

İrem ve Eren Yılmaz kardeşler, başkaları da projeden faydalansın diye tek bilgisayara razı oldu.

Seydişehir Kaymakamı Tuncay Sonel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yetim ve öksüzleri sevindirmenin çok önemli olduğunu dile getirdi.

Söz konusu çocukların eğitimlerine de katkıda bulunacaklarını ifade eden Sonel, çocukların devletin sıcaklığını ve şefkatini her zaman yanlarında göreceğini vurguladı.

Gelen mektupların kendisini çok duygulandırdığını aktaran Sonel, sadece kendilerini değil, diğer çocukları da düşündükleri için yalnızca bir istekte bulunan İrem ve Eren Yılmaz kardeşlerin örnek davranış sergilediğini bildirdi.

-"Biz ayrıcalıklıyız"-

İrem Yılmaz ise Kaymakam'dan aldıkları mektubun kendilerini çok duygulandırdığını ve sevindirdiğini söyledi.

Okuldaki arkadaşlarına böyle bir mektup gelmediğine dikkati çeken Yılmaz,

"Ayrıcalığım olduğunu düşündüm. Çünkü Kaymakam bey sadece okulda bize mektup göndermişti. Bilgisayarımız eve geldiğinde çok heyecanlandık. O gece heyecandan uyuyamadık. Biz tek bilgisayar istedik, çünkü diğer yetim ve öksüz arkadaşlarımızın da projeden daha iyi faydalanmasını arzu ettik" diye konuştu.

İkizlerin annesi Dilek Yılmaz (41) da hediyenin değil, gelen mektubun önemli olduğunu vurguladı.

Kaymakam Sonel'in yaklaşımıyla çocuklarının mutluluğunun ikiye katlandığını ifade eden Yılmaz, "İki değil de tek hediye isteyen çocuklarımın sergilediği davranış beni çok duygulandırdı. Çocuklarımla her zaman gurur duydum. Görevliler bile çocuklarım tek hediye alırken çok şaşırdı" dedi.

Yayıncı: Ahmet Kayır - KONYA

İkizlerden Kaymakama Duygulandıran Mektup

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel İkizlerden Kaymakama Duygulandıran Mektup - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Siyah-beyazlı kulüpten gündem olan Balotelli açıklaması: Sportif sabıkalı malum futbolcu 17:52 Siyah-beyazlı kulüpten gündem olan Balotelli açıklaması: Sportif sabıkalı malum futbolcu İç karartan gelişmeyi Eski BOTAŞ müdürü anlattı: Doğal gaz fiyatları yıl sonuna kadar yüzde 30 zamlanacak 17:39 İç karartan gelişmeyi Eski BOTAŞ müdürü anlattı: Doğal gaz fiyatları yıl sonuna kadar yüzde 30 zamlanacak Hakimin tutuklama kararını duyunca çıldırdı! Kendini 2. kattaki duruşma salonundan aşağı attı 17:19 Hakimin tutuklama kararını duyunca çıldırdı! Kendini 2. kattaki duruşma salonundan aşağı attı
Herkes gelecek iyi bir haberi bekliyor! Radardan çıkan uçak düştü, enkaza ulaşılamıyor 17:12 Herkes gelecek iyi bir haberi bekliyor! Radardan çıkan uçak düştü, enkaza ulaşılamıyor Dehşete düşüren olay! Hayalini kurduğu üniversiteye gidemeden, yatağında ölü bulundu 17:03 Dehşete düşüren olay! Hayalini kurduğu üniversiteye gidemeden, yatağında ölü bulundu Son dakika! Meteoroloji'den çiftçilere önemli uyarı: Kayseri, Sivas, Kırşehir ve Yozgat'ta don bekleniyor 16:54 Son dakika! Meteoroloji'den çiftçilere önemli uyarı: Kayseri, Sivas, Kırşehir ve Yozgat'ta don bekleniyor
Acun Ilıcalı, O Ses Türkiye yeni jüri üyeleriyle ilk kez fotoğraf paylaştı 16:11 Acun Ilıcalı, O Ses Türkiye yeni jüri üyeleriyle ilk kez fotoğraf paylaştı Yaptığı yayınların ardından altıncı kez banlanan yayıncının, Twitch partnerliği iptal edildi 15:23 Yaptığı yayınların ardından altıncı kez banlanan yayıncının, Twitch partnerliği iptal edildi
Advertisement