İkv/zeytinoğlu: Londra'da Gerçekleşen Terör Saldırısını Kınıyoruz - Son Dakika

İkv/zeytinoğlu: Londra'da Gerçekleşen Terör Saldırısını Kınıyoruz

05.06.2017 14:08
İkv/zeytinoğlu: Londra'da Gerçekleşen Terör Saldırısını Kınıyoruz

– Londra'da Cumartesi gecesi yaşanan terör saldırısı hakkında bir açıklama yapan İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, her türlü terör eylemini olduğu gibi bu saldırıyı da kınadığını, kurbanlar, yakınları ve terörden muzdarip olan tüm ülke ve halklarla dayanışma içinde...

Londra'da Cumartesi gecesi yaşanan terör saldırısı hakkında bir açıklama yapan İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, her türlü terör eylemini olduğu gibi bu saldırıyı da kınadığını, kurbanlar, yakınları ve terörden muzdarip olan tüm ülke ve halklarla dayanışma içinde olduklarını söyledi.

Londra'nın iki farklı noktasında gerçekleştirilen saldırıların 8 Haziran seçimi öncesi yaşanan ikinci terör vakası olduğunu söyleyen Zeytinoğlu, "Son zamanlarda minibüs veya kamyonu yayaların üzerine sürmek veya eğlence mekanlarında kişileri tarayarak veya son olayda olduğu gibi bıçakla saldırarak gerçekleştirilen terör olaylarının sayısında artış yaşanıyor" dedi ve ekledi:

"Bu tür saldırıları önceden haber alabilmek herhangi bir ön hazırlık gerektirmediği için daha zordur. Önlemenin tek yolu terör açısından potansiyel risk oluşturan kişilerin tespit edilmesi ve bu kişilerin uluslararası dolaşımları dahil olmak üzere hareketleri ve örgüt bağlantılarının yakından izlenmesidir; bu da terörle mücadelede uluslararası işbirliğinin önemini bir kez daha ortaya koyuyor."

Zeytinoğlu, özellikle Batı Avrupa'da gerçekleştirilen terör saldırılarında dikkat çeken bir önemli konunun ise teröristlerin Avrupa ülkelerinde yetişen ve bu ülkelerin dil ve kültürüne yabancı olmayan kişiler tarafından gerçekleştirilmesi olduğuna işaret etti.

Teröristler tarafından gerçekleştirilen saldırıların temel amaçlarından birinin, içinde yetiştikleri toplumları, hayat tarzını ve kültürel birikimlerini yok etme ve zarar verme, bunu yaparken kendilerini de yok etme şeklinde nihilist dürtüler oluşturduğunu söyleyen Zeytinoğlu, "Bu durum terörle mücadele konusunun yalnız güvenlik açısından değil, psikososyolojik olarak da incelenmesi gerektiğini ve eğitim sistemleri, sosyal ve göçmen politikaları da dahil olmak üzere kapsamlı bir stratejinin geliştirilmesi ihtiyacını ortaya koymaktadır" diye ekledi. - İstanbul

Wimbledon yağmur altında başladı Wimbledon yağmur altında başladı Güney Afrika'da 17 kişinin cansız bedeni bulundu, 3 kişi de hastanede hayatını kaybetti! Güney Afrika'da 17 kişinin cansız bedeni bulundu, 3 kişi de hastanede hayatını kaybetti! Güney Afrika'da gece kulübünde 17 cansız beden bulundu Güney Afrika'da gece kulübünde 17 cansız beden bulundu
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İkv/zeytinoğlu: Londra'da Gerçekleşen Terör Saldırısını Kınıyoruz - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement