Ikyb, Talabani'nin Yerine Lider Seçeceği Kongre Tarihini Belirledi - Son Dakika

Ikyb, Talabani'nin Yerine Lider Seçeceği Kongre Tarihini Belirledi

18.12.2017 16:17
Ikyb, Talabani'nin Yerine Lider Seçeceği Kongre Tarihini Belirledi, System.String[]

IRAK Kürdistan Yurtseverler Birliği (IKYB), 3 Ekim 2017 tarihinde tedavi gördüğü Almanya'da hayatını kaybeden Genel Sekreteri Celal Talabani'nin yerine yeni lider ve yönetim kadrosu belirlemek için kongre tarihini belirledi.

IRAK Kürdistan Yurtseverler Birliği (IKYB), 3 Ekim 2017 tarihinde tedavi gördüğü Almanya'da hayatını kaybeden Genel Sekreteri Celal Talabani'nin yerine yeni lider ve yönetim kadrosu belirlemek için kongre tarihini belirledi. Talabani'nin eşi Horoxan Talabani, IKYB'nin 4'üncü Olağan kongresinin 7 Mart 2018 tarihinde yapılacağını açıkladı.

IKYB'nin resmi internet sitesinde Celal Talabani'nin yerine gelecek yeni Genel Sekreter ve parti yönetiminin belirleneceği 4'üncü Olağan kongrenin 8 Mart 2018 tarihinde yapılacağı belirtildi. Talabani'nin eşi Heroxan Talabani, "Kongre; KYB üyelerinin en doğal hakkıdır. Kongrenin yapılması hem partinin yenilenmesi hem de örgütlenmesi için gereklidir" dedi.

TALABANİ'NİN YERİNE BAKAN RESUL DA ALMANYA'DA TEDAVİ GÖRÜYOR

Irak'ın eski Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin rahatsızlanmasından sonra IKYB'yi Genel Sekreter 1'inci yardımcısı Kosret Resul yönetiyordu. Talabani'nin tedavi gördüğü Almanya'da kurtarılamamasından kısa bir süre sonra Resul da Süleymaniye'de rahatsızlanmış ve tedavi için Almanya'ya götürülmüştü. Irak Kürt Bölgesel Yönetiminin 25 Eylül'de yaptığı bağımsızlık referandumundan sonra merkezi Irak yönetiminin başta Kerkük olmak üzere tartışmalı bölgelere yönelik operasyonundan sonra IKYB'de ciddi tartışmalar görülmüş, partinin 2'inci Genel Sekreter Yardımcısı Berham Salih partiden ayrılmıştı. - Diyarbakır

- Kaynak: DHA

Son Dakika Politika Ikyb, Talabani'nin Yerine Lider Seçeceği Kongre Tarihini Belirledi - Son Dakika


Son Dakika

Kısıtlama cezası yiyen 3 gençten polise teşekkür: Allah razı olsun, yasaktan haberimiz yoktu Son Dakika: Koronavirüs aşısında kimler öncelikli olacak? Bilim Kurulu, aşılamada 4 aşamayı belirledi Canlı yayında şoke eden itiraf! Evli ve 5 çocuk babası şahıs, 18 yaşındaki kızı alıkoydu Çin'de mezbahada 'sosis' yapılmak için bekleyen 40 köpek bulundu Oyuncu Melis Birkan'ın yeni mesleği şaşırttı! Hobisi işi oldu Edip Akbayram'ın kızı Türkü'nün, babası için paylaştığı mesaj yanlış anlaşılınca olanlar oldu Yağmur Aşık'ın Emre Aşık için tuttuğu iddia edilen kiralık katil: Benden hamile kaldı Saadet Partisi'nden asgari ücret zammı önerisi: Hedef 8 bin 85 lira olmalı