İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Ekinci Atandı - Son Dakika

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Ekinci Atandı

13.01.2012 10:20
İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Ekinci Atandı, System.String[]

Niğde Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Ankara Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci atandı.

Niğde Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Ankara Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci atandı.

Edinilen bilgiye göre, uzun yıllar İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüten Halil İbrahim Yaşar'ın 2010 yılı Temmuz ayında Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarlığına atanması ile boşalan bu göreve Ziya Eser getirilmişti. Geçen yıl Eylül ayında ise Ziya Eser'in yerine Cemal Akbıyık atandı.

Yaklaşık 4 ay görevini yürüten Akbıyık'ın yerine de Ankara Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci getirildi. Böylece son 1.5 yıl içinde Niğde Milli Eğitim Müdürlüğü'nde 3 müdür değişikliği yaşanmış oldu.

Eğitiş İş Sendikası Niğde İl Başkanı Timur Özkan, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, son dönemde milli eğitimde yapılan müdür değişikliklerinden adeta başlarının döndüğünü belirterek, "Henüz birkaç ay önce Niğde Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanan Cemal Akbıyık hangi performans ve yasal dayanakla görevden alındı bunu anlamakta güçlük çekiyoruz" dedi.

Eğitim sisteminin adeta yap-boz tahtasına döndüğünü savunan Timur Özkan, şöyle devam etti:

"Bu uygulama AKP iktidarının, özelliklede Milli Eğitim Bakanlığının ben yaptım oldu anlayışının en son dışavurumundan başka bir şey değildir. Öğretmenlerin dışlandığı, ekonomik iyileştirmelerden mahrum bırakıldığı, Cumhuriyet tarihinde ilk kez ocak ayında maaşlarında artış yapılmadığı bu günlerde, Mili Eğitim Bakanlığı tam bir kaos ortamı yaşamaktadır ve bu ne yazık ki eğitim öğretimi olumsuz etkilemekte, çalışma barışını ve çalışma isteğini baltalamaktadır. Eğitim çalışanları önlerini göremez, geleceğe dönük bir planlama yapamaz haldedirler. Eğitim-öğretim tam bir yap-boz oyununa dönmüştür. Eğitim-İş olarak yaşananlardan son derece kaygı duyuyoruz."

- NİĞDE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Ekinci Atandı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

G.Saray Falcao'yu satarsa, bonservisinin yüzde 60'ı Monaco'ya verilecek Son Dakika! Büyükçekmece'de düşen eğitim uçağını kullanan pilotaj öğrencisi hayatını kaybetti Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sinop'ta S-400'lerin test edildiğini doğruladı Esir alınan Ermeni askerden olay itiraf: PKK Karabağ'da savaşıyor, askerler aylık 600 dolar maaş alıyor Çiftçi ve hayvancılık destek ödemeleri bugün hesaplarda olacak 3 gün zorlama hapis cezası alan fenomen Sinem Umaş, emniyete teslim oldu Eşi için aldığı cipin hasar kayıtlı olduğunu öğrenince aracı bayi önünde yakmaya kalktı Bakan Koca'nın açıklamalarının ardından İstanbul'da uzun test kuyrukları oluştu