İl Sağlık Müdürlüğü'nden Evin Esen'in Ölümüyle İlgili Açıklama - Son Dakika

İl Sağlık Müdürlüğü'nden Evin Esen'in Ölümüyle İlgili Açıklama

19.01.2012 17:23
İl Sağlık Müdürlüğü'nden Evin Esen'in Ölümüyle İlgili Açıklama, System.String[]

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, sanatçı Evin Esen'in ölümünün ardından "yoğun bakımda yer yoktu" iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, sanatçı Evin Esen'in ölümünün ardından "yoğun bakımda yer yoktu" iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Yazılı açıklamada şöyle denildi:

" Sanatçı Evin Esen için hastanenin yoğun bakım yatağı dolu olduğu için 2,5 saat yoğun bakım yatağı olan hastane arandığı belirtilmektedir. Müdürlüğümüz konuyu değerlendirmiş olup, aşağıdaki açıklamayı kamuoyu ile paylaşma gereği duymuştur. Sanatçı Evin Esen 18.01.2012 tarihinde saat 19: 00 civarında Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine getirilmiştir. 2-3 gündür süren konuşma bozukluğu, nefes darlığı, bilinç bozukluğu şikayetiyle hasta yakınları tarafından getirilen sanatçının yapılan ilk muayenede solunum ve dolaşım yetersizliğine bağlı olarak ileri derecede morarmanın olduğu ve nabzının çok yavaş attığı görüldü. Hastanede iki kere kalbi duran hastaya yaklaşık bir saat müdahale edildikten sonra hastanenin yoğun bakım servisi dolu olduğu için görevli hekim tarafından saat 20: 03'te Anadolu yakası 112 Komuta Kontrol Merkezi aranarak yoğun bakım ihtiyacı olan hasta için uygun bir hastaneye sevki istenmiştir. 112 Komuta Kontrol Merkezi kayıtlarında hasta için saat 20: 05'te bir özel hastanenin yoğun bakım ünitesi ayarlandığı ve nakil için Kadıköy 3 No'lu Acil Yardım İstasyon ekibinin saat 20: 21'de vakaya çıkış yaptığı belirtilmiştir. Sağlık ekibi saat 20: 29'da Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne varmış ve hastayı saat 20: 55'te Pendik'te bulunan özel hastaneye nakledilmiştir. Nakil esnasında da kardiyak arrest ( Kalp durması ) olan hasta için saat 20: 54'te özel hastaneye mavi kod bildirilmiş olup önceden hazırlıkların yapılması sağlanmıştır. Sanatçı Evin Esen'in vefatından dolayı üzüntülerimizi belirtir, yakınlarına ve sevdiklerine baş sağlığı dileriz."

(BB) - İstanbul

İl Sağlık Müdürlüğü'nden Evin Esen'in Ölümüyle İlgili Açıklama

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İl Sağlık Müdürlüğü'nden Evin Esen'in Ölümüyle İlgili Açıklama - Son Dakika


Son Dakika

Yenikapı-Hacıosman metrosunda yolcular, saat 19.23'te ayağa kalkarak İstiklal Marşı'nı okudu Sivasspor, öne geçtiği maçta Maccabi Tel Aviv'e 2-1 yenildi Efsane futbolcu Ronaldinho, Azerbaycan'a destek videosu yayınladı Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Donald Trump'ın kampanya hesabı hacklendi, 2,3 milyon dolar çalındı Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici