İl Sağlık Müdürü Dokucu : İstanbul'da 5 Bin 230 Verem Hastası Var - Son Dakika

İl Sağlık Müdürü Dokucu : İstanbul'da 5 Bin 230 Verem Hastası Var

09.01.2012 17:57
İl Sağlık Müdürü Dokucu : İstanbul'da 5 Bin 230 Verem Hastası Var

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof.Dr.Ali İhsan Dokucu, İstanbul'da 5 bin 230 verem hastası olduğunu söyledi.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, İstanbul'da 5 bin 230 verem hastası olduğunu söyledi.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin çocuk acil ve çocuk polikliniklerinin açılışında gazetecilere açıklama yapan Dokucu, veremli hasta sayısında 2006 yılından bu yana İstanbul yüzde 6'lık bir azalma olmasına rağmen, şehirde 5 bin 230 verem hastası olduğunu belirtti. Türkiye çapında 17 bin verem hastası olduğunu belirten Dokucu, İstanbul'daki oranın yüksek olmasının nedenini hastaların İstanbul'a göç etmesine bağladı.

Veremle etkin mücadele için aşılanmanın önemli olduğunu vurgulayan Dokucu, "Rakamlar azalıyor ama bu hastalık ülkemize yakışmıyor. Verem ülkemize yakışmıyor. Tedavi edilebilir bir hastalık. Bilgelendirme gerekiyor. İlaç kullanan hastaların, ilaçlarını düzenli bir şekilde kullanmasının sağlanması gerekiyor" dedi.

ÖA-İT (MK) - İstanbul/ Kadıköy

Kaynak: DHA
Prof. Dr. Naci Görür'den İstanbul depremi için yeni uyarı! 7 maddede alınması gereken önlemleri sıraladı Prof. Dr. Naci Görür'den İstanbul depremi için yeni uyarı! 7 maddede alınması gereken önlemleri sıraladı Bisikletle dünya turu yapan Fransız çift, 'Hayatımda ilk defa bu kadar iyi niyetli insanlarla karşılaştım' Bisikletle dünya turu yapan Fransız çift, 'Hayatımda ilk defa bu kadar iyi niyetli insanlarla karşılaştım' Bisikletle dünya turu yapan Fransız çift, 'Hayatımda ilk defa bu kadar iyi niyetli insanlarla karşılaştım' Bisikletle dünya turu yapan Fransız çift, 'Hayatımda ilk defa bu kadar iyi niyetli insanlarla karşılaştım'

Son Dakika Güncel İl Sağlık Müdürü Dokucu : İstanbul'da 5 Bin 230 Verem Hastası Var - Son Dakika


Advertisement