İlahiyat Enstitüsü Beş Yaşında - Son Dakika

İlahiyat Enstitüsü Beş Yaşında

01.05.2018 12:09
İlahiyat Enstitüsü Beş Yaşında, System.String[]

Törende İslam ilahiyatının Almanya'da kurulmasına destek verenler IIT ve İslam İlahiyatı İlmi Topluluk Derneği (WGIT) tarafından ödüllendirildi.

Törende İslam ilahiyatının Almanya'da kurulmasına destek verenler IIT ve İslam İlahiyatı İlmi Topluluk Derneği (WGIT) tarafından ödüllendirildi.

Bu senenin ödülleri İslam ilahiyatı projesinin başarıya ulaşmasına katkılar sağlayan Osnabrück Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Martina Balsberg-Kuhnke ile Aşağı Saksonya Eyaleti'nde Müslümanların çatı kuruluşu Hannover Şura'ya uzun yıllar başkanlık yapan Avni Altıner'e verildi. Osnabrück Üniversitesi'nde düzenlenen kutlamada Aşağı Saksonya Eyaleti Göç ve Uyum sorumlusu Doris Schröder-Kopf ile Münster Üniversitesi'nden Prof. Dr. Udo F. Schmälzle yaptıkları konuşmada yapılan çalışmanın övgüye layık olduğunu söylediler.

ALMANYA'NIN EN BÜYÜK İSLAM İLAHİYATI

Enstitü Müdürü Prof. Dr. Bülent Uçar, konuşla ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi:

"Osnabrück İslam İlahiyatı Enstitüsü yedi profesörlüğüyle Almanya'nın akademik alandaki en büyük İslam İlahiyatı kuruluşudur. Bu gelişmeyi diğer birçok kişi ve kuruluşlar yanında bugün burada ödüle layık görülen kişilere borçludur. 2012 yılında İslam İlahiyatı Enstitüsü'nün kurulmasıyla birlikte İslam İlahiyat ve İslam Din Dersi lisans bölümleri açıldı. Aktüel haliyle enstitü bünyesinde lisans ve yüksek lisans seviyesinde hem İlahiyat hem de bütün okul türleri için geçerli olan Din Dersi Öğretmenliği bölümleri sunulmaktadır. Ama kurumun gelişimi bununla sona ermiş değildir. Enstitü mevcut eğitim ve araştırma alanlarını Göç Toplumunda Sosyal Hizmetler bölümü ile genişletmektedir. Eğitim ve Araştırma Bakanlığı tarafından sağlanan destek çerçevesinde yapılan araştırmalar özellikle İslami manevi rehberlik alanının temel teolojik meseleleri, dini kuruluşların yapılanmalarının profesyonelleşmesi ve taşıyıcı unsurların kuruluşu üzerine yoğunlaşmış durumdadır."

İlahiyat Enstitüsü Beş Yaşında

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Güncel İlahiyat Enstitüsü Beş Yaşında - Son Dakika


Son Dakika

"Şu an daha fazlasını yapmıyorum" diyen ünlü model Anna Falchi tamamen soyunmak için şampiyonluğu bekliyor Şoförler birbirine girdi, tekme ve yumruklar havada uçuştu Rusya'daki görüntüler dünya gündeminde! Polisten kurtulmayı başaran protestocunun kaçma anı kamerada Kaymakamlık lojmanı lüks villa ile takas mı edildi? İYİ Partili vekil bomba iddiayı Bakan Soylu'ya sordu Yıldız Tilbe'nin son görüntüsü sevenlerini üzdü: Seni böyle görmeyelim İstanbul'a kar geri geliyor! Yarın öğleden sonra başlayacak, işte etkili olacağı ilçeler İran, Rus Sputnik V koronavirüs aşısının kullanımına onay verdi Son Dakika! Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a füzeli saldırı girişimi hava savunma sistemleri sayesinde engellendi