İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim ayetleri hakkındaki tepki çeken sözleri sonrası istifa etti - Son Dakika

İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim ayetleri hakkındaki tepki çeken sözleri sonrası istifa etti

03.12.2020 00:14

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim'in ayetleri hakkındaki skandal sözlerinden sonra istifa etti. Mustafa Öztürk'ün ayetlerden örnek vererek "Böyle yazılmamalı. Bu Allah'ın dili olabilir mi?" ifadesini kullanması tepki toplamıştı.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde öğretim görevlisi olarak çalışan Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim ayetleri hakkındaki sözlerinden sonra gelen tepkiler üzerine emekliliğini talep etti.

"ARTIK YETER, BENDEN BU KADAR"

Prof. Dr. Mustafa Öztürk sosyal medya hesabından dekanlığa yönelik "Emekliliğimi talep ediyorum. Bu konuda gereken işlemlerin yapılmasını saygılarımla arz ederim" ifadelerini içeren bir belge paylaştı. Öztürk paylaşımına ilişkin değerlendirmesinde ise, "Bugün itibariyle akademiye, akademisyenliğe ve ilahiyat alemine veda ediyorum. Artık yeter. Benden bu kadar" ifadesini kullandı.

İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim ayetleri hakkındaki tepki çeken sözleri sonrası istifa etti


NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz günlerde video kaydı ortaya çıkan Öztürk, Kur'an-ı Kerim ayetleri hakkında tartışma yaratan sözler sarf ederek "Bu Allah'ın dili olabilir mi?" demişti. Öztürk'ün görev yaptığı üniversiteden ihraç edilmesini isteyenler sosyal medyada "Mustafa Öztürk ihraç edilsin" etiketiyle kampanya başlatmıştı.

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de söz konusu kampanyaya destek olmuştu. Cübbeli Ahmet, "Kur'an'ın vahiy olduğunu inkar eden Mustafa Öztürk'ün ilahiyatta hala çocuklarımızı zehirlemesine ne kadar daha göz yumacaksınız?" ifadelerini kullanmıştı.

NOT: Kutsal Kitabımız Kur'an-ı Kerim'i hedef alan ağır sözler sebebiyle haberimizde videoya ve Öztürk'ün tam konuşma metnine yer verilmemiştir.

İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim ayetleri hakkındaki tepki çeken sözleri sonrası istifa etti

Son Dakika Güncel İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim ayetleri hakkındaki tepki çeken sözleri sonrası istifa etti - Son Dakika


YORUMLAR (24)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Protesto sonrası yayıncı kuruluş atağa geçti! Fenerbahçe'den yanıt gecikmedi Sibel Can ve Hakan Altun, şov projesiyle seyircilerin karşısına çıkıyor İçişleri Bakanı Soylu: Polis Arama Kurtarma Birimi'ni cuma günü başlatıyoruz Fenerbahçe, Ankaragücü maçı esnasında yayıncı kuruluşu protesto etti Ani bir kararla ayrılan Hadise ve Kaan Yıldırım sürpriz bir şekilde barıştı Çukur dizisinde Yamaç'a hayatının dayağını atan maskeli dövüşçünün kimliği ifşa oldu Son Dakika: Türkiye'de 18 Ocak günü koronavirüs nedeniyle 164 kişi vefat etti, 5 bin 862 yeni vaka tespit edildi Yürek burkan olay! Yardım istemek için geldiği muhtarlıkta kalp krizinden öldü