İlber Hoca'dan "cumhurbaşkanı adaylığı teklifi" yanıtı: Memleketi idare etmek için ben o statüye inanmıyorum - Son Dakika

İlber Hoca'dan "cumhurbaşkanı adaylığı teklifi" yanıtı: Memleketi idare etmek için ben o statüye inanmıyorum

30.04.2022 13:32

Tarihçi yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Kafa TV YouTube kanalında Candaş Tolga Işık'a konuk oldu. İlber Ortaylı, "cumhurbaşkanı olur musunuz?" sorusuna "niye olayım ki!" diye çıkışıp sebeplerini anlattı. Ortaylı ayrıca kendisine de siyasete girmesi için çok teklif geldiğini belirterek, "Ben yapamam. Kesinlikle mümkün değil. Ben sıkılırım" dedi.

Tarihçi yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Candaş Tolga Işık'ın programına konuk oldu. Farklı konularda açıklamalar yapan Ortaylı'nın cumhurbaşkanlığı ile ilgili sözleri ise dikkat çekti.

"POLİTİKAYA KATILMAK TAVSİYE EDİLMEZ"

74 yaşındaki İlber Ortaylı, "Bu hayattan aldığınız en büyük ders ne?" sorusuna, "Kendi işinle uğraşacaksın. Türkiye'de fazla yana gittin mi fena çuvallarsın. Mesela bizde aktif politikaya katılmak tavsiye edilmez" ifadeleri ile yanıt verdi.

SİYASETE GİRMESİ İÇİN TEKLİF ALMIŞ

Kendisine de siyasete girmesi için çok teklif geldiğini belirten İlber Ortaylı, "Ben yapamam. Kesinlikle mümkün değil. Ben sıkılırım" dedi.

"NİYE OLAYIM?"

"Cumhurbaşkanı adaylığı teklifi gelse kabul eder misiniz?" sorusuna ise İlber Ortaylı şu cevabı verdi: "Niye olayım? Hadi oldum ne yapacağız? Şimdiki cumhurbaşkanlığı çok ağır bir görev, başkanlık tarzında. Böyle bir şey olmaz yani. (Kabul etmez misiniz?) Hayır kabul etmem. Memleketi idare etmek için ben o statüye inanmıyorum, başka birisi yapsın..."

YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Başbakanı Yair Lapid ile telefonda görüştü: Yeni büyükelçiyi en kısa zamanda atayacağız Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Başbakanı Yair Lapid ile telefonda görüştü: Yeni büyükelçiyi en kısa zamanda atayacağız Tunus'ta Cumhurbaşkanı Said yeni anayasanın yürürlüğe girdiğini duyurdu Tunus'ta Cumhurbaşkanı Said yeni anayasanın yürürlüğe girdiğini duyurdu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mektubu esnafa ulaştırıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mektubu esnafa ulaştırıldı

Son Dakika Güncel İlber Hoca'dan 'cumhurbaşkanı adaylığı teklifi' yanıtı: Memleketi idare etmek için ben o statüye inanmıyorum - Son Dakika


Advertisement