Son Dakika Haberleri: Öğrenci Andı Tartışmalarına Dahil Olan Ünlü Tarihçi İlber Ortaylı: Küstahlıktı

Öğrenci Andı Tartışmalarına Dahil Olan Ünlü Tarihçi İlber Ortaylı: Küstahlıktı

2 ay önce

Danıştay'ın öğrenci andı kararını değerlendiren ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, "Kalkması yanlıştı ve küstahlıktı.'' dedi.

Danıştay'ın öğrenci andını kaldıran hükmü iptal etmesini değerlendiren ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, "Öyle şeylere dokundurtmak ayıp. Kalkması yanlıştı ve küstahlıktı." dedi.

''YANLIŞ VE KÜSTAHLIK''

Mektebim Okulları Silivri kampüsümüzde düzenlenen "Dünden Yarına Tarih Konuşmaları"nın konuğu olan ünlü tarihçi İlber Ortaylı, soru üzerine andımız tartışmasıyla ilgili değerlendirmede bulundu. İlber Ortaylı, "Andımız herhalde geri gelecek, yok gelmeyecekti. Öyle şeylere dokundurtmak ayıp. Kalkması yanlıştı ve küstahlıktı" diye konuştu.

Prof. Dr. İlber Ortaylı

''ARA GÜLER, DOYULMAZ BİRİYDİ''

Geçtiğimiz çarşamba akşamı hayatını kaybeden Usta Foto Muhabiri Ara Güler ile aralarındaki dostluğa da değinen Ortaylı, "Biz Ara Gürel ile onun son 10 yılında ahbaptık. Kendisi son zamanlarda hasta ve yorgundu, haftada 3 kez diyalize giriyordu, yürüme güçlüğü çekiyordu. Ama beyni çok iyi çalışıyordu, espri yapıyordu, doyulmaz biriydi. Birlikte fotoğraflarımız, anılarımız var çünkü çok sık görüşüyorduk" ifadelerini kullandı.

Ara GülerÖzel Haber! AK Parti'den İstanbul Adaylığı Kesinleşen Binalı Yıldırım'ın Seçim Sloganı Bile Belli Adı İzmir Adaylığı İçin Geçen Zeybekci: İzmir Mahallenin En Güzel Kızı, Kim İstemez

Son Dakika! Kılıçdaroğlu ile Görüşen Muharrem İnce: Eğilim Yoklaması Yapılırsa İstanbul'a Adayım, Yoksa Değilim