İlçedeki Tüp Rekabeti Vatandaşa Yaradı - Son Dakika

İlçedeki Tüp Rekabeti Vatandaşa Yaradı

02.01.2012 12:35
İlçedeki Tüp Rekabeti Vatandaşa Yaradı, System.String[]

Konya'nın Kulu ilçesinde firmalar arasında yaşanan tüp rekabeti vatandaşa yaradı.

Konya'nın Kulu ilçesinde firmalar arasında yaşanan tüp rekabeti vatandaşa yaradı. Vatandaşlar aylardır 12 kilogram mutfak tüpünü yüzde 35 daha ucuza tüketiyor.

Rekabet bir firmanın ilçe piyasasında tutunmak için yaptığı bir kampanyada 65 TL olan 12 kilogram tüp fiyatını 45 TL yapmasıyla başladı. Ardından diğer firmalar da tüp fiyatlarını 45 TL'ye indirdi. Şu anda ise fiyatlar 40 ile 43 TL arasında değişirken vatandaşlar bu durumdan memnun olduklarını söyledi.

İlçede tüp bayiliği yapan esnaflar ise bu durumun kendi kar oranlarını düşürdüğünü kaydetti. Esnaflardan Murat Sucu, "Bir firmanın başlattığı rekabetle vatandaşın oldukça karı oldu. Ama bizim kar oranlarımız biraz düştü. Bu süreç ne kadar devam eder bilmiyoruz." dedi.

İlçedeki Tüp Rekabeti Vatandaşa Yaradı

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel İlçedeki Tüp Rekabeti Vatandaşa Yaradı - Son Dakika


Son Dakika

760 gole ulaşan Ronaldo, tarihin en golcü futbolcusu oldu 480 milyon yıllık denizyıldızı fosili keşfedildi Korona nedeniyle zor günler geçiren restoran ve kafelerden yeniden açılmak için 5 maddelik öneri Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulan "Ekonomi ve hukukta reform" paketinde kritik başlıklar yer alıyor Joe Biden döneminde Türkiye-ABD ilişkisinin gidişatını beş başlık belirleyecek Kalp krizi geçirdiği düşünüldüğü için hastaneye kaldırılan kişinin sırtından vurulduğu anlaşıldı Fatih Terim'den Arda Turan için hocalık sinyali: G.Saray'ın geleceğinde yeri olacaktır Algı Eke'den magazin gündemini sarsan 'yasak aşk' itirafı: İğrenç bir şeydi