İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Barış Pınarı Harekatımız sayesinde 400 bine yakın Suriyeli dönüş yaptı - Son Dakika

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Barış Pınarı Harekatımız sayesinde 400 bine yakın Suriyeli dönüş yaptı

05.12.2019 02:04

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, NATO Liderler Zirvesi'nin ardından yaptığı açıklamada terörle mücadele vurgusu yaptı. Altun, "Barış Pınarı Harekatımız sayesinde 400 bine yakın Suriyeli ülkesine döndü" dedi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Londra'da yapılan NATO Liderler Zirvesi'nin ardından Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla değerlendirmelerde bulundu. Terörle mücadele vurgusu yapan Altun, NATO'nun da mücadele konusunda Türkiye'ye destek olması gerektiğini söyledi. Altun ayrıca, Barış Pınarı Harekatı'nın ardından 400 bine yakın Suriyelinin ülkesine dönüş yaptığını söyledi.

"Yineliyoruz; Türkiye'nin sınırları, NATO'nun sınırlarıdır" ifadesini kullanan Fahrettin Altun, "Birden fazla uluslararası terör grubundan karşı karşıya olduğumuz tehditler, NATO'ya karşı da tehdit olarak sayılmalıdır. Bir terör örgütünü teşhis etmek gibi basit bir konuda aynı tarafta olmalıyız" değerlendirmesi yaptı.

"400 BİNE YAKIN SURİYELİ ÜLKESİNE DÖNDÜ"

"Bazı müttefiklerimiz, çocukları silah altına alan, etnik temizlik yapan, sivilleri göçe zorlayan bir terör örgütünü destekledi, propagandasını yaptı ve meşrulaştırdı" diyen Altun, şunları kaydetti:

"PKK/ YPG ne ise o olarak muamele görmeli, cani bir terör örgütü, bölgesel ve uluslararası güvenliğe bir tehdit. Barış Pınarı Harekatımız sayesinde 400 bine yakın Suriyeli ülkesine döndü. Askeri operasyonlarımız sadece terörle mücadeleyi amaçlamıyor, Suriyelilerin güvenli geri dönüşü için koşulları oluşturuyor ve bölgede güvenliği temin ediyor."

İletişim Başkanı Fahrettin Altun

"NATO'NUN YENİ STRATEJİYE İHTİYACI VAR"

NATO'nun zamanımızın giderek karmaşıklaşan zorluklarını ele alan bir stratejiye ihtiyacı olduğuna dikkati çeken Fahrettin Altun, "Terör, sığınmacılar, bölgesel strateji meselelerinin ittifakımıza bir tehdit teşkil edecek şekilde bir arada sarmalanmış olduğunu buluyoruz. Daha güçlü bir ittifak için bu gerçekliği kabul etmeliyiz."

Öte yandan Altun, Türkiye'nin NATO hedefleri çerçevesinde savunma harcamalarıyla ilgili verileri de paylaştı. Buna göre, Türkiye'nin savunma harcaması 5 yılda yüzde 53 artarak, gayrisafi milli hasılanın yüzde 1,89'una ulaştı. Türkiye'nin 2024 yılında NATO'nun yüzde 2'lik hedefine ulaşacağını kaydeden Fahrettin Altun, Türkiye'nin 1200 askerinin de çeşitli NATO görevlerinde yer aldığını da vurguladı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Barış Pınarı Harekatımız sayesinde 400 bine yakın Suriyeli dönüş yaptı
İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Barış Pınarı Harekatımız sayesinde 400 bine yakın Suriyeli dönüş yaptı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Barış Pınarı Harekatımız sayesinde 400 bine yakın Suriyeli dönüş yaptı - Son Dakika


Son Dakika

64 yaşındaki Ayşenil Şamlıoğlu, bacak dekolteli pozuyla genç kızlara taş çıkarttı Ünlü otobüs firmasında rezalet! Muavin, yan koltuğundaki genç kıza bakarak mastürbasyon yaptı Kontrolden çıkan otomobilin altında kalmaktan kıl payı kurtulan adam: Azrail ile karşı karşıya geldim Sadakatsiz'e damga vuran sahne! Eşini aldatan adamın sözleri Twitter'da tepki çekti Başını taşla ezip öldürdüğü komşusunun cesedini metrelerce yükseklikten aşağıya attı Atletico Madrid, 728 gün sonra Şampiyonlar Ligi'nde 4 gol yedi Vakalardaki vahim artış sonrası Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı: İlave tedbirler gündemde değil Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez