Son Dakika Haberleri: Fenerbahçe'de Futbolcular İletişim Problemi Yaşadığı İçin Organize Olamıyor

Fenerbahçe'de Futbolcular İletişim Problemi Yaşadığı İçin Organize Olamıyor

6 ay önce

Fenerbahçe Teknik Direktörü Cocu, kaleci ve savunma oyuncularının iletişim halinde olmaması nedeniyle gol yediklerini belirtti, bu konuyu düzeltmeleri gerektiği uyarısında bulundu.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Phillip Cocu'nun sezon başından bu yana üzerinde durduğu konulardan biri savunmaydı. Burada kaleci ve savunma oyuncularının konuşması ve iletişim halinde olması çok önemliydi. Ancak yenen golde sarı-lacivertli savunma yine iletişim problemi yaşadı. İlk maçta da iki savunmacı arasından Benfica golü bulmuştu. Cocu, konunun üzerinde çalışmaları gerektiğini, bu eksikliğin giderilmesinin şart olduğunu vurguladı.

TAKIM BASİT PAS HATALARI YAPIYOR

Fenerbahçe'de bir diğer konu ise basit pas hataları. Bu durum belki de takımın en önemli sorunu. Yapılan hatalar sebebiyle rakipler sürekli yeni atak şansı bulduğu gibi sarı-lacivertliler organize olamıyor. Dahası kaybedilen bu toplar takımı fazlasıyla yoruyor. Bu da özellikle Benfica maçının ikinci yarısının son bölümünde oyundan düşülmesine sebep oldu. Teknik heyet, savunma ve pas hatalarının temel sıkıntı olduğunu tespit etti.

COCU, VALBUENA VE GIULUANO'YA SAHİP ÇIKTI

Benfica maçında sahanın iki kötü ismi; Valbuena ile Giuliano'ya tribünlerden tepkiler yükselse de Teknik Direktör Cocu'nun iki oyuncudan da memnun olduğu bildirildi.

Hollandalı hoca hem Valbeuna, hem de Giuliano'nun planlanan taktik anlayışın içerisinde kaldığını ve ellerinden geleni sahaya yansıttığını düşünüyor. Takımdaki genel sıkıntı sebebiyle bu isimlerin hücumda etkisiz kaldığı fikri teknik heyette ağırlık kazanmış durumda...

Kaynak: Skorer


YORUMLAR


Polisin Baskın Yaptığı İş Yerlerinde Flash Bellekle Oynanan Kumar Yöntemi Açığa Çıktı Son Dakika! VakıfBank, Borcunu Bir Defada ya da Bir Yıl İçinde Ödeyenlerden Faiz Almayacak

Son Dakika! Bakan Selçuk Müjdeyi Verdi! Ücretler Artırıldı