İletişimde Farkındalık' - Son Dakika

İletişimde Farkındalık'

26.12.2013 16:05
İletişimde Farkındalık', System.String[]

7 Aralık Üniversitesi Türk Dili Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Doğramacıoğlu tarafından Kilis Kredi ve Yurtlar Müdürlüğü’ne bağlı 750 kişilik Kız Öğrenci Yurdu’nda ‘İletişimde Farkındalık’ semineri verildi.

7 Aralık Üniversitesi Türk Dili Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Doğramacıoğlu tarafından Kilis Kredi ve Yurtlar Müdürlüğü'ne bağlı 750 kişilik Kız Öğrenci Yurdu'nda 'İletişimde Farkındalık' semineri verildi.

Yurda ait konferans salonunda gerçekleştirilen etkinliğe geniş çaplı katılım oldu. İnsanlarla etkili iletişim, diksiyon, beden dili, iletişim ve farkındalık gibi konularda slayt eşliğinde yapılan etkinlikte öğrencilere yararlı olacak iletişim teknikleri verildi. İletişimde duvar örmek yerine köprüler kurmak gerektiğini belirten Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Doğramacıoğlu, konuşmasını Hz. Mevlana'dan ve Batılı düşünürlerden özlü sözlerle sürdürdü.

Yapılan etkinlikte insanları tanıma teknikleri, insanın anatomik yapısıyla karakteri arasındaki ilişkiler, yazı ve imzadan hareketle insan tanıma teknikleri hakkında bilgi verildi. Ayrıca Batı'da gelişen Grafoloji hakkında açıklamalar yapıldı. Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Doğramacıoğlu bütün bu teknikleri kullanarak insan tanıma ve iletişim konularında öğrencileri bilgilendirdi.

"Öğrencilerin yoğun ilgisi ve dakikalarca alkışlamaları yapılan aktivitenin ne denli başarılı ve yararlı olduğunu göstermiş oldu" diyen Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Doğramacıoğlu, kendisini davet ettikleri için Yurt Müdürlüğü'ne teşekkür etti. - KİLİS

İletişimde Farkındalık'
İletişimde Farkındalık'
İletişimde Farkındalık'

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İletişimde Farkındalık' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Yüzme havuzu, hamam, sauna, masaj salonu ve lunaparkların faaliyetleri durduruldu Hafta içi saat 21.00-05.00 arası, hafta sonu ise kesintisiz sokağa çıkma kısıtlamasının detayları belli oldu Herkes bu tehlikeyi göz ardı etmişti! ABD'li yetkililer, halkı aşı dolandırıcılarına karşı uyardı Tayland'da balıklar 25 milyon lira değerinde balina kusmuğu buldu Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Son Dakika: Hafta içi saat 21.00-05.00 arası, hafta sonu ise kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak