İlgün'den Yasemin'in gizemli bahçesi - Son Dakika

İlgün'den Yasemin'in gizemli bahçesi

04.12.2019 15:05
İlgün'den Yasemin'in gizemli bahçesi, System.String[]

Pınar T. Karamızrak'ın çizimlerini yaptığı serinin her kitabında kahramanlarımız Yasemin ve arkadaşı Mete çeşitli hayvanlarla renkli maceralar yaşıyorlar.

Pınar T. Karamızrak'ın çizimlerini yaptığı serinin her kitabında kahramanlarımız Yasemin ve arkadaşı Mete çeşitli hayvanlarla renkli maceralar yaşıyorlar.

Epsilon Uçan Fil Yayınları'ndan çıkan serinin ilk kitabı Salyangoz Sali'de Yasemin ve Mete bir salyangozun kabuğunun içine giriyor, Arı Vızkafa'da arıyla beraber çiçeklerin tadına bakıyor, Uğurböceği Uçuç'ta ise uğurböceğinin sırtında uçup çiçekleri onun gözüyle görüyorlar. Böylelikle o hayvanlar hakkında her türlü bilgiyi sıkılmadan, eğlenerek öğrenebiliyorlar.

DOĞA ÇOCUKLARIN YANI BAŞINDA

Melike İlgün amacının çocuklara doğanın illa ki dağlarda, kırlarda değil de bakmasını bilirlerse aslında hemen yanıbaşlarında olduğunu göstermek olduğunu söylüyor. Eğer dikkat ederlerse çocuklara apartmanlarının, okullarının bahçesinde bile farklı bitki ve hayvanlarla tanışabileceklerinin mesajını veriyor. Ayrıca her hayvanın ekosistemde mutlaka bir faydası olduğunun altını çiziyor.

Üç kitap da aynı notla sona eriyor: "Bu dünya sadece biz insanların değil, küçük dostum. Ağacıyla, çiçeğiyle, böceğiyle, kuşuyla, büyük küçük her çeşit canlısıyla hepimizin! Her canlıyı sev, hepsini koru! Hayat hep beraber güzel!"

İlgün'den Yasemin'in gizemli bahçesi

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Magazin İlgün'den Yasemin'in gizemli bahçesi - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Son Dakika

Esnafa faturalar ve kira için hibe desteği geliyor Hükümete yakın isim Erdoğan'la Arınç'ın "İstifa" konuşmasını yazdı: Yanlış yaptım Korkutan vaka artışı sonrasında Bilim Kurulu bugün toplanıyor! Bakan Koca, toplantı sonrasında açıklama yapacak Sivil polisleri müşteri zanneden torbacı kendini karakolda buldu Sağanak, kar, don, fırtına! Uyarılar peş peşe geldi Cinsel ilişki teklifini reddeden sevgilisini vurdu, çıkan arbedede canından oldu İçişleri Bakanı Soylu, koronavirüs genelgesine tereddütsüz uyulması talimatını verdi G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti