İlhan Koman Müzesi Ziyarete Açıldı - Son Dakika

İlhan Koman Müzesi Ziyarete Açıldı

Edirneli Heykeltıraş İlhan Koman'ın adının verildiği ve eserlerinin de sergilendiği İlhan Koman Heykel ve Resim Müzesi, sanatseverlerin ziyaretine açıldı .

İlhan Koman Müzesi Ziyarete Açıldı, System.String[]

Dünya çapında üne sahip olan Edirneli heykeltıraş İlhan Koman'ın adının verildiği ve eserlerinin de sergilendiği İlhan Koman Heykel ve Resim Müzesi, sanatseverlerin ziyaretine açıldı .

Trakya Üniversitesi Karaağaç yerleşkesinde bulunan müzede Koman'ın eserlerinin yanı sıra Burhan Doğançay ve Mustafa Plevneli gibi önemli sanatçılarında eserleri sergileniyor.

Müze Sorumlusu Müslüm Özcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada bir çok değerli sanatçıya ait olan 500'den fazla paha biçilmez eserin müzede sergilendiğini söyledi.

Ücretsiz gezilebilen müzeye sanatseverleri davet eden Özcan, şunları kaydetti:

"Üniversitemize ait olan bu müze 2002 yılında İkinci Beyazıt Sağlık Müzesinin o dönemdeki öğrencilerin okutulduğu bölümde kuruldu daha sonra orası kendi konseptine uygun olunca çağdaş resim ve heykel müzesi oradan kaldırıldı ve 2011 yılında Karaağaca getirildi. Şu anda müzemiz kendine uygun müze standartlarına uygun bir müze olarak bu binada tüm eserleriyle birlikte sergilenmeye açılmıştır.

Müzemizde çok değerli sanatçılarımızın eserleri bulunmaktadır. Müzemiz ilk kurulduğunda çağdaş resim ve heykel müzesi olarak kurulmuş ama daha sonra İlhan Koman resim ve heykel müzesi olarak isim değiştirmiştir. Müzemizde şu anda toplam 542 tane eser bulunmaktadır. Ziyaretçilere mesai saatleri içinde açıktır. Ücret alınmamaktadır bu aşamada şu an da hafta sonu açık değildir ama bunun görüşmesi yapılmaktadır." - Edirne

YORUMLAR

Son Dakika

Duygu Delen'in ölümü sonrası tutuklanan Mehmet Kaplan'ın bir kadının daha ölümüne neden olduğu ortaya çıktı İddialı mayokinili pozunu paylaşan Ebru Polat, hayranlarını uyardı: Sakin olun Bağdat'ta ABD askerlerinin bulunduğu üs katyuşa füzeleriyle vuruldu Meteoroloji, 9 ile kuvvetli yağış uyarısı yaptı Serinlemek için denize giren 8 kişiyi dalgalar kayalıklara sürükledi, jandarma dronlarla aramaya çıktı Son Dakika: Türkiye'de 15 Ağustos günü koronavirüs kaynaklı 21 can kaybı, 1256 yeni vaka tespit edildi Khloe Kardashian, fotoğraf paylaşıp televizyona çıkınca takipçileri tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu Ünlü oyuncu Murat Yıldırım, "Ramo"nun çekimlerinde kaza geçirdi 4 ilde daha 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmasına saat kısıtlaması getirildi Son Dakika: Türk siyasetini dizayn edeceğini söyleyen Joe Biden'in sözlerine Türkiye'den tepki yağıyor Sarkıntılık iddiası ölüm getirdi! 71 yaşındaki amca, yeğeninin göğsüne 43 santimlik kama sapladı Sevilen doktor Abdurrahman Demir, koronadan hayatını kaybetti Yaşlı adam, ayaklarını hortumla bağladığı köpeğe tecavüz ederken yakalandı CHP'de hareket başlatan Muharrem İnce'den Bahçeli'nin sözlerine sert yanıt: Hükümsüzdür İki gündür kayıp bir kişiyi, arkadaşı 10 bin lira için öldürdükten sonra gömdüğü ortaya çıktı