İliç Kaymakamlığı proje ekibi Bayburt'a gezi düzenledi - Son Dakika

İliç Kaymakamlığı proje ekibi Bayburt'a gezi düzenledi

30.09.2019 09:35
İliç Kaymakamlığı proje ekibi Bayburt'a gezi düzenledi

Erzincan'ın İliç ilçe Kaymakamlığı proje ekibince Bayburt'a gezi programı düzenlendi.

Erzincan'ın İliç ilçe Kaymakamlığı proje ekibince Bayburt'a gezi programı düzenlendi.

İliç ilçesinde kırsal yaşamın izlerini barındırmak, köylerde kaybolmaya yüz tutmuş ve köy yaşamını anımsatan aletlerin sergileneceği Açık Alan Köy Müzesi'nin yapımı için fikir edinmek ve daha önce yapılan yapıtlar hakkında tecrübe edinmek için Kaymakam Hicabi Aytemür başkanlığında proje ekibi Bayburt'a inceleme gezisi düzenledi.

Proje ekibi ilk olarak; geçmişteki değerlerini eski doğallığını kaybetmeden gelecek kuşaklara aktarmak ve muhafaza etmek isteyen Kenan Yavuz Kültür Evi'ni akabinde sadece bir döneme ait olmadan gelenekselle çağdaşı aynı zeminde buluşturan Baksı Müzesi'ni gezdi.

Kaymakam Hicabi Aytemür, Kenan Yavuz Kültür Evi kurucusu Kenan Yavuz'a ve Baksı Müzesi kurucusu sanatçı ve akademisyen Prof. Dr. Hüsamettin Koçan'a teşekkür ederek memnuniyetini dile getirdi. - BAYBURT

YORUMLAR
500
Barodan 'İş Hukuku Uygulamaları' konulu seminer Barodan 'İş Hukuku Uygulamaları' konulu seminer Bakan Yardımcısı Aksu: 'Yeni sezonda inşallah futbolumuzu stadımızda oynayacağız' Bakan Yardımcısı Aksu: 'Yeni sezonda inşallah futbolumuzu stadımızda oynayacağız' Bilal Erdoğan:  Türkiye şu anda okçulukta ciddi bir ivmelenme içinde Bilal Erdoğan:  Türkiye şu anda okçulukta ciddi bir ivmelenme içinde
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel İliç Kaymakamlığı proje ekibi Bayburt'a gezi düzenledi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement