İlişkileri yumuşatacak hamle! Macron'un çağrısı sonrası iki lider telefonda görüşecek - Son Dakika

İlişkileri yumuşatacak hamle! Macron'un çağrısı sonrası iki lider telefonda görüşecek

22.09.2020 16:58

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Türkiye'ye yönelik "İyi niyetli diyaloğu yeniden başlatalım" çağrısı sonrası iki ülkeden ilişkileri yumuşatacak yeni bir hamle geldi. Erdoğan, bu akşam saat 20.00'de Macron ile telefonda görüşecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu akşam saat 20.00'de Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefonda görüşecek.

Doğu Akdeniz'de Yunanistan'a askeri destek sağlayarak bölgede gerilimi tırmandıran Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından Türkçe paylaştığı mesajında, "İyi niyetli, naiflik olmaksızın sorumlu bir diyaloğu yeniden açalım" ifadelerini kullanmıştı. Macron'un diyalog çağrısının ardından iki ülkeden ilişkileri yumuşatacak yeni bir hamle geldi.

ERDOĞAN, MACRON İLE TELEFONDA GÖRÜŞECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün akşam 20.00'de Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bir görüşme gerçekleştireceği belirtildi. Görüşmede Doğu Akdeniz'de yaşanan son gelişmelerin ve 24-25 Eylül'deki AB zirvesinin ele alınması bekleniyor.

İlişkileri yumuşatacak hamle! Macron'un çağrısı sonrası iki lider telefonda görüşecek

Son Dakika Politika İlişkileri yumuşatacak hamle! Macron'un çağrısı sonrası iki lider telefonda görüşecek - Son Dakika


Son Dakika

BM'nin yıllardır uygulamadığı kararı Azerbaycan ordusu uyguladı! Zengilan ve Horadiz kentleri işgalden kurtarıldı Kiracı, hayatına renk katmak için kaldığı evi yaktı Mikel Arteta, Mesut Özil'i Premier Lig kadrosunun dışında bıraktı TBMM Başkanı Şentop Ermenistan'ın ambargo söylemini değerlendirdi: Fıkra olarak anlatılacak bir şeydir Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti Esra Erol'un programında ilginç olay! Karısı evi terk edip başka bir adamla düğün yaptı Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu Son Dakika! Azerbaycan ordusu 27 yıl sonra Zengilan şehrini işgalden kurtardı