İlkadım Belediyesinde çevre seferberliği - Son Dakika

İlkadım Belediyesinde çevre seferberliği

31.10.2019 21:51

İlkadım Belediyesinde çevre seferberliği Başkan Demirtaş: "Halkımızla el ele temiz bir geleceğe"SAMSUN - İlkadım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından başlatılan çevre seferberliği devam ederken, Belediye Başkanı Necattin Demirtaş geri dönüşüm çalışmaları ile Türkiye'ye...

İlkadım Belediyesinde çevre seferberliği

Başkan Demirtaş: "Halkımızla el ele temiz bir geleceğe"

SAMSUN - İlkadım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından başlatılan çevre seferberliği devam ederken, Belediye Başkanı Necattin Demirtaş geri dönüşüm çalışmaları ile Türkiye'ye örnek olacaklarını söyledi.

İlkadım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, geri dönüşüm ve sıfır atık projeleri ile ilgi çekmeye devam ediyor. İlkadım'da çevre koruması çalışmaları adeta bir seferberlik halinde devam ediyor. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın özellikle ilgi gösterdiğini belirttiği sıfır atık projeleri, İlkadım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr.Köksal Sarıcaoğlu öncülüğünde devam ettiriliyor. İlçe genelinde yürütülen projelerde öncelik ise ilkokul ve ortaokul çağındaki öğrencilerin bilinçlendirilmesi olarak dikkat çekiyor.

Planlanan ve hayata geçen çok sayıda proje hakkında bilgi veren İlkadım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Köksal Sarıcaoğlu, "Kısa bir süre önce Karadeniz'de tek olma özelliğini taşıyan 1. Sınıf Atık Getirme Merkezini halkımızın hizmetine sunduk. Burada hem ekiplerimiz hem de vatandaşlarımızın kendi getirebildikleri elektronik, evsel, büyük hacimli ve kullanılamaz lastikler gibi birçok materyali toplayabiliyoruz. Bunun dışında AYPİKUT projemiz hızla devam ederken bu projemizi yakında okullarda uygulamaya başlayacağız. Sıfır Atık Projesi için yoğun çalışmalarımızı devam ederken her türlü geri dönüşüm malzemesi için 4445506 hattı arandığı takdirde ücretsiz olarak belediyemiz tarafında alınacaktır" dedi.

"İlkadım Türkiye'ye örnek olacak"

Geri dönüşüm projelerinin maliyet değil ülke ekonomisi adına büyük bir kazanç olduğunun altını çizen Başkan Demirtaş ise, "Projelerimizi hayata geçirirken bir yandan da özellikle okul yaşındaki evlatlarımız olmak üzere halkımızın bu konuda bilinç sahibi olması için eğitim çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ürünlerin ayrıştırılması ve dönüştürülmesi noktasında projeler üretmeye devam ediyoruz. İnanıyorum ki İlkadım sıfır atıkta, geri dönüşümde ve özellikle çevre koruma bilinci açısından Türkiye'ye örnek bir ilçe olacak" diye konuştu.

İlkadım Belediyesinde çevre seferberliği
İlkadım Belediyesinde çevre seferberliği
İlkadım Belediyesinde çevre seferberliği
İlkadım Belediyesinde çevre seferberliği

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İlkadım Belediyesinde çevre seferberliği - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Muharrem İnce: CHP'yi düzeltemezsek partiyi kuracağız Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Bülent Arınç'ın bir gün gecikmeli istifasının nedeni belli oldu Son Dakika: Türkiye'de 24 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 161 kişi vefat etti, 7381 yeni vaka tespit edildi Trafik kazasında ölen Hilal bebeğin adı, vefat eden teyzesinin ismini yaşatmak için konulmuş Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var İmamoğlu'ndan Bahçeli'nin eleştirilerine yanıt: Benim yapmak istediğim, vatandaşı doğru bilgilendirmek Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti