İlkadım'da "5. Ufka Yolculuk Yarışması" Tanıtım Toplantısı - Son Dakika

İlkadım'da "5. Ufka Yolculuk Yarışması" Tanıtım Toplantısı

14.02.2017 13:05
İlkadım'da

“5. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması”nın son tanıtım ve bilgilendirme çalışması Derebahçe Sosyal Tesisleri’nde yapıldı.

"5. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması"nın son tanıtım ve bilgilendirme çalışması Derebahçe Sosyal Tesisleri'nde yapıldı.

İlkadım Belediyesi ile Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü arasında Samsun il genelinde yürütülen 5. Ufka Yolculuk Kur'an-ı Kerim Meali Bilgi ve Kültür Yarışması'nın son bilgilendirme ve tanıtım toplantısı İlkadım Belediyesi Derebahçe Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.

Toplantıya, Samsun Yıldız Gençlik ve Spor Kulübü Dernek Başkanı Yusuf Ertürk ve Dermek Yönetim Kurulu Üyeleri, İlkadım Belediyesi Basın Yayın Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Oktay Çakır, okul müdürleri, okulların din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri katıldı.

Son başvuru 19 Şubat

Okul müdürleri ve okulların din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerinin katıldığı program Mustafa Özyılmaz'ın Kur'an-ı Kerim okuması ve akabinde okunan ayeti kerimenin mealinin açıklaması ile devam etti. Okunan Kur'an-ı Kerim ve meal açıklamasının ardından Samsun Yıldız Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Yusuf Ertürk, son başvuru tarihi 19 Şubat'ta sona erecek olan 5. Ufka Yolculuk Kur'an-ı Kerim Meali Bilgi ve Kültür Yarışması'nın Samsun genelinde başvurunun hızla devam ettiğini, şu an itibariyle başvuru kayıtlarının 10 binlere yaklaştığını ifade etti.

" Türkiye'nin en büyük sivil yarışması"

Türkiye'nin en büyük sivil yarışması olma özelliğini taşıyan yarışmanın uluslararası nitelikte olduğunu ifade eden Ertürk, büyük bir sosyal sorumluluk projesine imza atan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'a yarışmaya katkı ve desteklerinden ötürü teşekkür etti. Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Yusuf Ertürk, uluslararası çapta organize edilen 5'inci Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması'nın sonuçlarının çok faydalı olacağını kaydetti.

"Yarışmanın vazifesi çok önemli"

Samsun genelinde yürütülen projeye İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'un öncülüğünde belediye olarak katkı sağladıklarını söyleyen İlkadım Belediyesi Basın Yayın ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Oktay Çakır, insan hayatına yön veren yarışmanın, insan hayatının şekillenmesinde çok önemli bir vazifeyi yerine getirdiğini söyledi.

İlk beş kişiye ödülleri verildi

Konuşmaların ardından katılımcılara 16 sorudan oluşan projenin tanıtımı için bilgi yarışması düzenlendi. Sorulara hızlı ve doğru bir şekilde cevap veren ilk beş kişiye program anısına hediyeleri Oktay Çakır tarafından verildi. Hediyelerin ardından gecenin anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

26 Mart'ta yapılacak yarışmada umre ve dost ülkeye seyahatin yanı sıra çeşitli kategorilerde altın ve sürpriz hediyeler verilecek. - SAMSUN

İlkadım'da 5. Ufka Yolculuk Yarışması Tanıtım Toplantısı
İlkadım'da 5. Ufka Yolculuk Yarışması Tanıtım Toplantısı
İlkadım'da 5. Ufka Yolculuk Yarışması Tanıtım Toplantısı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İlkadım'da '5. Ufka Yolculuk Yarışması' Tanıtım Toplantısı - Son Dakika


Son Dakika

İmamoğlu'ndan "Toplantı kayıt altına alınmasın" diyen müdüre yanıt: Rahatsızım diyen burayı terk edebilir Süper Kupa'daki Başakşehir-Trabzonspor maçı Katar'da oynanacak Oyuncu Bekir Aksoy, eşi ve 8 aylık bebeği koronavirüse yakalandı Yaşlı adam, karantinadaki oğluna ekmek götürürken tedbirlere uymayanları görünce ağladı Son seçim anketinde dikkat çeken sonuçlar: Sadece 4 parti barajı geçebiliyor Kaş kaldırma estetiği yaptıran Akasya Asıltürkmen, yüzünün bandajlı halini paylaştı Bakan müjdeyi verdi! Buzağı destek ödemeleri yarın başlıyor ODTÜ'den heyecanlandıran buluş: Koklamak koronavirüsten korunmaya yetiyor