İlkler Kenti Dikili - Son Dakika

İlkler Kenti Dikili

01.10.2015 10:29
İlkler Kenti Dikili

Dikili'de Spora Yatırımlar Tüm Hızıyla Sürüyor

Dikili Belediyesi bir ilke daha imza atarak profesyonel futbol liglerinde uygulanan futbolcu ve teknik heyet eğitim seminerini ilçede gerçekleştirip, ilçenin amatör takımlarının bu olanaktan faydalanmasını sağladı.

İlçeye FIFA standartlarında bir stat kazandırmasıyla tüm dikkatleri üzerine çeken Dikili Belediyesi, ikinci bir hamle yaparak ilçede faaliyet gösteren amatör futbol kulüplerinin futbolcu ve teknik heyetlerine, futbol oyun kurallar hakkında slayt ve film gösterisi eşliğinde bilgi aktarılmasına olanak sağlayan bir seminer gerçekleştirdi.

Amatör Liglerde Bir İlk

Süper Amatör Lig'de şampiyonluk parolasıyla mücadele eden Dikili Çandarlı Gücü ile ilçenin bir diğer gurur kaynağı Birinci Amatör Lig'in şampiyonluk adayı takımlarından biri olan Dikili Belediyespor'un futbolcu ve teknik heyetlerine lig öncesi hem eğitim verildi hem de değişen oyun kuralları hakkında bilgilendirildi. Amatör Liglerde bir ilk olan seminerde MHK Ulusal Eğitmeni, Süper Lig Gözlemcisi ve eski profesyonel futbol hakemi Sebahattin Şahin, teknik heyet ve futbolculara futbol oyun kurallarını barkovizyon eşliğinde anlattı. Seminerde futbolcular özellikle elle oynamalar, itirazlar, ofsayt konularında görsel örnekler ile bilgilendirildi. Slaytlar eşliğinde yapılan sunumlarda değişen oyun kurallarının yanı sıra hakemlerin oyunculardan beklentileri üzerinde duruldu.

"Çok Faydalı Bir Seminer Oldu"

Yapılan seminer hakkında değerlendirme de bulunan Dikili Belediyesi Spor Koordinatörü Murak Durak, gerçekleştirdikleri çalışmanın Dikili ilçesinin Amatör Liglerde mücadele eden her iki takımının oyuncu ve teknik heyetleri için iyi bir eğitim olduğunu belirterek şöyle konuştu:

"Biz sporda öncü olma hedefinde emin adımlarla ilerliyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günlerde büyük bir yatırım yaparak stadımızı herkesin imrendiği FIFA standartlarına getirdik. Bugünde sporda başarının eğitimle, bilimsellikle geleceği inancımızla ikinci hamlemizi gerçekleştirerek bir eğitim semineri düzenliyoruz. Bu seminerde sporcularımız, özellikle de genç futbolcularımız, değişen oyun kurallarını bu konuda en tecrübeli isimlerden biri olan Sebahattin Şahin hocamızdan dinledi. Çok faydalı olduğuna inandığımız bu seminerle genç arkadaşlarımız oyun kurallarını daha fazla pekiştirdiği gibi oyuncu sağlığının her şeyden önemli olduğunu da öğrendi. İlçemiz takımlarının başarıya gittikleri bu yolda seyirciye daha hoş futbol seyrettirmesi için çok önem verdiğimiz bu seminerleri gelenekselleştireceğiz. Sevginin Kenti Dikilimiz yakın zamanda sporun da başkenti olacaktır" dedi.

YORUMLAR
500
İZMİR'DE MAKİLİK VE ORMAN YANGINI İZMİR'DE MAKİLİK VE ORMAN YANGINI İzmir'in iki ilçesindeki orman yangını da kontrol altına alındı İzmir'in iki ilçesindeki orman yangını da kontrol altına alındı Dikili ve Karaburun'da Orman Yangını Dikili ve Karaburun'da Orman Yangını
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel İlkler Kenti Dikili - Son Dakika


Advertisement