Son Dakika Haberleri: İlkokul Öğrencilerden Zeytin Dalı Harekatı'na Destek

İlkokul Öğrencilerden Zeytin Dalı Harekatı'na Destek

5 gün önce

Ahlat ilçesine bağlı Ovakışla Beldesindeki ilkokul öğrencileri, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatına katılan askerlere destek vermek için mektup yazdı.

İlkokul Öğrencilerden Zeytin Dalı Harekatı'na Destek, System.String[]
Ahlat ilçesine bağlı Ovakışla Beldesindeki ilkokul öğrencileri, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatına katılan askerlere destek vermek için mektup yazdı.

Öğrencilerin yazdığı mektuplar Ovakışla ilkokulunun bahçesinde gerçekleştirilen törenle Ovakışla Belediye Başkanvekili ve Ahlat Kaymakamı Mustafa Akgül'e teslim edildi.

Kaymakam Akgül, burada yaptığı konuşmada, vatan ve devletin bekası için yaşamlarını bizlerin güvenliği için feda eden kahraman Türk ordusunun askerlerine, öğrencilerinin yazdığı mektupları göndermek için burada toplandıklarını söyledi.

Akgül, "Bu mektupları görev yapan askerlerimize göndereceğiz. Şu anda savaşın bu karmaşıklığı ve çetin mücadelesinde bu mektupları okuyabilirler mi bilemeyiz ama inşallah fırsat buldukça okurlar. Şunu çok iyi bilirler, İslamın sancaktarı Türk ordusunun arkasında tüm millet vardır. Biz de bunu hissettirmek istedik." dedi.

Ahlat Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban da bu yaşta çocukların böyle bir şuur sergilemesi kendilerini gururlandırdığını dile getirerek, "1071'de lejyonerlerle savaşıyorduk. O gün de bu ahlaksızlıklarının tamamı aynı fikri günümüze taşıyan mümessillerdi. Bu günde biz Amerika'nın, terörün yanında yer alan uluslararası bütün hukuku yok sayan Birleşmiş Milletler'in ellerindeki bütün yazılı teamülleri yok eden, bu anlayışın karşısında minik ruhlarımızla devleşmiş bir millet halinde cevabımızı vereceğiz." diye konuştu.

Öğrenciler, mektuplarının okunması ardından tören son buldu.

Törene, Ahlat Garnizon Komutanı Binbaşı Ahmet Zafer Bayram ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden katıldı.MİT'in Yakaladığı DEAŞ'lı Terörist Eşi: Dul Kadınlarla Heves Nikahı Kıyıyorlar Mehmetçiğin Yeni Hedefindeki Atme ile Kefercenni Köyleri Çembere Alınıyor

Suriye Sınırına Bin Kişilik Özel Birlik Askerleri Sevk Edildi IKBY'de Bir Dönem Sona Erdi! Bağdat'a Bağlı Güçler Havalimanlarına Konuşlanacak