Üsküdar'da İlkokul Öğrencileri Yol Kapatıp Eylem Yaptı - Son Dakika

Üsküdar'da İlkokul Öğrencileri Yol Kapatıp Eylem Yaptı

22.05.2014 11:35
Üsküdar'da İlkokul Öğrencileri Yol Kapatıp Eylem Yaptı, System.String[]

Üsküdar'da geçici olarak kültür merkezi binasına taşınan ilkokul öğrencileri, okullarının taşınmasını protesto etmek için yol kapatıp, eylem yaptı.

Üsküdar'da geçici olarak kültür merkezi binasına taşınan ilkokul öğrencileri, okullarının taşınmasını protesto etmek için yol kapatıp, eylem yaptı. Sokağı kullanmak isteyen araç sürücüleri ise duruma tepki gösterdi.

Üsküdar'da bulunan Ali Fuat Başgil İlkokulu, geçici olarak Üsküdar Münevver Ayaşlı Kültür Merkezi'ne taşındı. İlkokul binası ise başka bir ortaokula tahsis edildi. Kültür merkezine ait binaya gelişlerde ve sınıfların dar olması nedeniyle yaşanan sıkıntıya veliler ve öğrenciler tepki gösterdi. Sabah saatlerinde okul olarak kullanılan kültür merkezinin önünde toplanan veli ve öğrenciler, sokağı trafiğe kapattı. Ellerinde A4 kağıdına yazdıkları mesajları ile eylem yapan minikler, "Okul hakkımız, söke söke alırız" şeklinde sloganlar attı. Sokakta eylemini sürdüren öğrenci ve velilere, okulun bahçesindeki çocuklar da destek verdi. Bazı çocukların ise eylemi cep telefonları ile görüntüledikleri görüldü. Eylem nedeniyle olay yerine gelen polis ise güvenlik önlemi aldı. Bu sırada bir minibüs sürücüsü kalabalığın arasından geçmeye çalışınca gerginlik yaşandı. Minibüs sürücüsü ikna edilerek, geldiği istikamete gönderildi.

Çocuklar, sınıflarının dar olduğunu söyleyerek okullarının geri verilmesini istedi. Veliler ise önceki okullarının ortaokula verildiğini belirterek, duruma tepki gösterdi. Yetkililere sesini duyurmaya çalışan öğrenci ve velilerin eylemi uzun bir süre devam etti. - İSTANBUL

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Üsküdar'da İlkokul Öğrencileri Yol Kapatıp Eylem Yaptı - Son Dakika


Son Dakika

Tolgahan Sayışman ve Almeda Abazi çifti ikinci bebeklerinin müjdesini verdi Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli korona aşısı için tarih verdi: Nisan ayında uygulama seviyesine getirmeyi planlıyoruz Son Dakika: Fenerbahçe - Beşiktaş derbisini Tugay Kaan Numanoğlu yönetecek Masumlar Apartmanı'na damga vuran sahne! Gülben, Esra'ya gözleri oyulmuş bebek yolladı Türk profesör Uğur Şahin'in koronavirüs aşısı, Hacettepe'de eksi 72 derecedeki dolapta saklanıyor Elon Musk, Bill Gates'i geçerek dünyanın ikinci en zengin insanı oldu Et ve Süt Kurumu İstanbul'daki ilk mağazasını açtı: Fiyatlar piyasaya göre yüzde 40 daha ucuz 1 Aralık'tan itibaren onayı olmayan vatandaşa ticari mesaj ve e-posta gönderilemeyecek