İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Bilim Şenliği Düzenledi - Son Dakika
İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Bilim Şenliği Düzenledi

İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Bilim Şenliği Düzenledi

25.05.2017 14:57

Kahramanmaraş'ta İklime Hatun Kız İmam Hatip Lisesi öğrencilerince hazırlanan 45 projenin yer aldığı Bilim Şenliği düzenlendi.

Kahramanmaraş'ta İklime Hatun Kız İmam Hatip Lisesi öğrencilerince hazırlanan 45 projenin yer aldığı Bilim Şenliği düzenlendi.

Okulun Çok Amaçlı Salonu'nda düzenlenen şenlik, İl Halk Sağlığı Müdürü Ahmet Yener, Okul Müdürü Zeliha Özel, idareciler ve veliler tarafından açıldı.

Özel, açılışta yaptığı konuşmada, sene sonu etkinliği kapsamında Bilim Şenliği düzenlediklerini söyledi.

Şenlikte öğrencilerin hazırladığı 45 projenin yer aldığını belirten Özel, "Çocuklarımız bir ayda çok güzel hazırlıklar yaptı ve çok değerli projeler ortaya çıkarttı. Öğrencilerimize ve fizik öğretmenimize teşekkür ediyorum. Artık imam hatip liseleri gerçekten projeler üretiyor ve ürettiği projeler Türkiye'ye ve bizlere çok şey kazandırıyor." diye konuştu.

Konuşmaların ardından stantlar gezilerek öğrencilerin hazırladığı projeler incelendi.

Engelliler için sandalet maus

Sergide, okulun 11. sınıf öğrencilerinden Zeliha Korkusuz'un engellilerden etkilenerek geliştirdiği sandalet maus dikkat çekti.

Bedensel engelliler için Korkusuz'un tasarladığı çalışmayla, ellerini kullanamayan vatandaşların ayağına giydiği sandaletle rahatça bilgisayar kullanmasının yanında maus yardımıyla birçok teknolojik malzemenin kullanılması amaçlanıyor.

Çocuklar için ışıklı şemsiye tasarlayan öğrencilerden Beyza Fidan'ın çalışması da sergide dikkat çeken projeler arasında yer aldı.

İsrafa dikkat çekmek isteyen öğrencilerden Asuman Yanık ile Kevsergül Çeri de bir tahta üzerinde kesilen ekmeklerin kırıntısının kuşlara verilmesi için geliştirdiği çekmeceli ekmek tahtası da ziyaretçilerin ilgisini çekti.

Şenliğin sonunda, İl Halk Sağlığı Müdürü Yener tarafından öğrencilere diş fırçası ve diş macunu dağıtıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Bilim Şenliği Düzenledi - Son Dakika


Advertisement