Son Dakika Haberleri: İmamoğlu, İSPARK'taki fiyat artışıyla ilgili konuştu: Finansal düzenlemeydi

İmamoğlu, İSPARK'taki fiyat artışıyla ilgili konuştu: Finansal düzenlemeydi

7 gün önce

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediyeye ait otopark fiyatlarının yükselmesiyle ilgili konuşarak, "Benim yaptığım finansal düzenlemeydi. Zam ayrı finansal düzenleme ayrı." ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediyeye ait otoparklardaki fiyat artışıyla ilgili konuşarak, "Benim yaptığım İSPARK'ta bir finansal düzenlemeydi." ifadelerini kullandı.

"FİNANSAL DÜZENLEME DOĞRU, ZAM YANLIŞ"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı meclis komisyon toplantısının ilk oturumu yapıldı. Saraçhane'deki binada yapılan meclis oturumuna İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlık yaptı. İmamoğlu, bir AK Parti grup üyesinin İSPARK ücretlerine yapılan ve geri çekilen zamla ilgili eleştirilerine 'Finansal düzenleme doğru. Sistemin içindeki bir takım yanlışlıkları düzeltmeyle ilgili aldığımız bir takım kararlar vardı. Onları açıkladım. Zam yanlış. Zam yapılmadı ama yapılmayacağı anlamına gelmiyor da dedim. Zam ayrı finansal düzenleme ayrı. Örnek olsun diye söylüyorum. Son bir buçuk iki ay içinde doğalgaza yüzde 32 zam yaptı merkezi hükümet. Mesela zamla ilgili bir örnek daha vereyim size akaryakıtta yüzde 30 artış var son 1 yılda. ya da son bir örnek vereyim. Gıda fiyatlarında son bir yıldaki artış yüzde 54. Bir örnek daha vereyim, ses çıktı köprü zammı yüzde 47 zam bu. Benim yaptığım İSPARK'ta bir finansal düzenlemeydi onu söyleyeyim şeklinde yanıt verdi.

İmamoğlu, İSPARK'taki fiyat artışıyla ilgili konuştu: Finansal düzenlemeydi
Haber Yayın Tarihi: 09.09.2019 07:31 Kaynak: DHAÇalınan aracını 12 yıl sonra otoparkta buldu.
İstanbul için kritik uyarı: Silivri-Tuzla hattında deprem tehlikesi yükseldi İstanbul'da iki gecede 50 bin kişi metro kullandı İzmir'de 3,3 büyüklüğündeki deprem vatandaşları tedirgin etti