Ekrem İmamoğlu'ndan ilginç çıkış: Ekonomi iyi olsun ellerim çatlayana kadar iktidarı alkışlamazsam namerdim - Son Dakika

Ekrem İmamoğlu'ndan ilginç çıkış: Ekonomi iyi olsun ellerim çatlayana kadar iktidarı alkışlamazsam namerdim

22.12.2021 13:26

Güngören'de bir etkinliğe katılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Ekonomimiz iyi olsun ellerim çatlayana kadar iktidarı alkışlamazsam namerdim. Türk liramızın bu şekilde alabora olması, kıymetsizleşmesi 84 milyon insanımızın hiçbirini mutlu etmez" dedi.

İstanbul Güngören'de "Dönüşüm Zamanı" kapsamında Doğakent sitesi için düzenlenen temel atma töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, açıklamalarda bulundu.

"BÖYLE BİR EKONOMİ ANLAYIŞI OLMAZ"

İmamoğlu, "Bana göre buradaki ilçe belediyesi güven kırılması yaşamıştır. Bu konuda bütün siyasilere bütün belediyelere sesleniyorum; aynı şekilde yaparsanız güveni kaybedersiniz. KİPTAŞ Genel Müdürümüz daha demin ifade etti 'Demirdeki artış yüzde 162 oldu' diye. İnşaat sektöründeki ürünlerin yüzde 80'i ithal ürünler. Bazen diyorlar ya inşaat sektörü yerli bir sektör, artsın büyüsün yok kardeşim yüzde 80'i ithal ürünlerden oluşan bir sektördür." dedi.

Ekrem İmamoğlu'ndan ilginç çıkış: Ekonomi iyi olsun ellerim çatlayana kadar iktidarı alkışlamazsam namerdim

"ELLERİM ÇATLAYANA KADAR ALKIŞLAMAZSAM NAMERDİM"

"Dövize bağlı bir ekonomik sisteminin içerisindeyiz." diyen İmamoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Dövizin bizi nasıl alabora ettiğini bir kaç aydır yaşıyoruz. 17'ye çıktığına mı üzülelim 13'e indiğine mi sevinelim? Böyle bir ekonomi anlayışı olmaz. Tabii ki ekonomimiz iyi olsun, ekonomimiz iyi olsun ellerim çatlayana kadar iktidarı alkışlamazsam namerdim. Çünkü bizim insanımız ekmeğini kazandıkça mutlu olur. Türk liramızın bu şekilde alabora olması kıymetsizleşmesi 84 milyon insanımızın hiçbirini mutlu etmez. 2023 yılının Mayıs, Haziran aylarında belki de Haziranın 4'ünde benim doğum günümde gelir sizin anahtarlarınızı ben teslim ederim"

YORUMLAR
500
Petlas, Türkiye AR-GE 250 Araştırması'nda 3'üncü sırada yer aldı Petlas, Türkiye AR-GE 250 Araştırması'nda 3'üncü sırada yer aldı Bakanlıktan BDDK kararlarına ilişkin açıklama Bakanlıktan BDDK kararlarına ilişkin açıklama Hazine ve Maliye Bakanlığı: 'Son dönemde BDDK tarafından alınan kredi piyasası gelişmelerine yönelik tedbirler hem Türkiye Ekonomi Modelimiz... Hazine ve Maliye Bakanlığı: 'Son dönemde BDDK tarafından alınan kredi piyasası gelişmelerine yönelik tedbirler hem Türkiye Ekonomi Modelimiz...
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ekrem İmamoğlu'ndan ilginç çıkış: Ekonomi iyi olsun ellerim çatlayana kadar iktidarı alkışlamazsam namerdim - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement