Son Dakika Haberleri: İmamoğlu İstanbul'da Yaşayan Mardinlilerle Bir Araya Geldi

İmamoğlu İstanbul'da Yaşayan Mardinlilerle Bir Araya Geldi

5 gün önce

- İmamoğlu İstanbul'da yaşayan Mardinlilerle bir araya geldi İmamoğlu "Bize riskli binaları bildirin diyen devlet adamı, hükumet yetkilisi kimse topluca istifa etmeliydiler"İSTANBUL - CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, olası deprem ihtimali üzerinden Kartal'da çöken...

- İmamoğlu İstanbul'da yaşayan Mardinlilerle bir araya geldi
İmamoğlu "Bize riskli binaları bildirin diyen devlet adamı, hükumet yetkilisi kimse topluca istifa etmeliydiler"

İSTANBUL - CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, olası deprem ihtimali üzerinden Kartal'da çöken bina konusuna değinerek, "21 canımızı kaybettik, sadece 3-4 gün sonra hükumetin yetkililerinden açıklama yapıldı, 'Talimat verdik, 3 ay içerisinde İstanbul'un riskli binalarını tespit edip bize bildirin.' Depremi yaşayalı neredeyse 20 yıl olmuş. bir bina yıkıldı diye bu mesajı verdik ve bize riskli binaları bildirin dedik diyen devlet adamı hükumet yetkilisi kimse o gün topluca istifa etmeliydiler" dedi.
31 Mart Yerel Seçim çalışmalarını Ataşehir'de sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Mardinliler Eğitim ve Dayanışma Vakfınındüzenlediği sabah kahvaltısına katıldı. Program kapsamında kentte yaşayan Mardinlilerle bir araya gelen İmamoğlu, onların sorunlarını dinleyerek çözüm önerilerini anlattı.
"Bize riskli binaları bildirin diyen devlet adamı, hükümet yetkilisi kimse topluca istifa etmeliydiler"
MAREV'in düzenlediği kahvaltıda konuşma yapan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul'un en derin sorunlarından birisi deprem, bana göre birincisi. Niye derseniz, içinde can, mal güvenliği ve toplumun huzuru var. Allah korusun ki burada yaşanacak bir deprem aynı zamanda Türkiye'nin moralsizliği, ekonomik anlamda büyük bir sıkıntıya girmesi demektir. Kartal'da bir bina yıkıldı, 21 canımızı kaybettik, sadece 3-4 gün sonra hükumetin yetkililerinden açıklama yapıldı, Neymiş efendim, 'Talimat verdik, 3 ay içerisinde İstanbul'un riskli binalarını tespit edip bize bildirin' Yani depremi yaşayalı neredeyse 20 yıl olmuş. 20 yıl sonra bir bina yıkıldı diye bu mesajı verdik ve bize riskli binaları bildirin dedik diyen devlet adamı hükumet yetkilisi kimse o gün topluca istifa etmeliydiler, çok net. Bu kadar acı konuya tek bir hamle yapılamamıştır. Kentsel dönüşüm konusunda bir model oluşturulmamıştır. Deprem bizim en güncel konumuz olacaktır, milli bir meseledir, siyasi bir mesele değildir. Partiler üstüdür, kavramların her şeyin bittiği andır. Allah korusun bu şehre tedbirleri almadan inşallah deprem olmaz, dua gibi ama yapacak bir şey yok" dedi.
"Ülkenin ayrımcılık diline ve insanları kıran bölen anlayışına dur diyecek bir yerel seçimdir"
Her kesimin oyuna talip olduğunu kaydeden İmamoğlu, "İki siyasi partinin ittifakı ile aday gösterildim, bu doğru. Ancak biz İstanbul'da yaşayan herkesin, bütün siyasi partilerden oy istiyorum. Bunu bile başka boyutlara taşıdılar. Ben AK Partililerinde, MHP'lininde, HDP'linin de, Saadetlininde Vatan Partilininde oyunu istiyorum. Hem de coşa coşa istiyorum, hiçbir derdim yok. Bu kentte ve ülkede oy verenler ve vermeyenler şeklinde yeterince insanları bölmeye hırpalamaya, hatta insanları dövmeye dönük laflar üretildi, yeter bitsin. İnsanlar her kesimden her etnik kökenden her inançtan insanın tek bir lafı var, bazen göğsüme başını koyuyor, bazen baş başa konuşuyor huzur istiyorum diyor. Bu ülkenin insanları bu şehre belki gelerek hayallerini süsleyen daha iyi bir yaşam daha iyi bir ülke ve koşullar talebiyle güzel bir adım attığını düşünmüştür. Bu şehir şu anda sorunlarıyla boğuşmaktadır, huzur istiyor. Dolayısıyla ülkenin ayrımcılık diline ve insanları kıran bölen anlayışına dur diyecek bir yerel seçimdir bu. Yerel seçim gündemimizdir ve buna dur demektir. Ben herkesi sorumluluğa davet ediyorum" diye konuştu.Aleyna Tilki'den Tepki Çeken Hareket: Paçalarımı İndirir Misiniz? Bir Banker Bilo Sahnesi Daha! Afgan Göçmenleri İstanbul Diye Trabzon'a Bıraktılar Deprem Haritası 23 Yıl Sonra Değişti: Bazı İllerde Tehlike Düştü, Bazılarında Arttı Senegalli Turiste "Terörist" Diyen Taksici, Meslektaşları Tarafından Darbedildi