İmamoğlu'ndan, Tarikat Liderinin 6 Yaşındaki Kızını "Evlendirdiği" İddialarına Tepki: "Bu Kaçıncı Olay Bu Kaçıncı Görmezden Geliş! Yeter" - Son Dakika

İmamoğlu'ndan, Tarikat Liderinin 6 Yaşındaki Kızını "Evlendirdiği" İddialarına Tepki: "Bu Kaçıncı Olay Bu Kaçıncı Görmezden Geliş! Yeter"

07.12.2022 17:56
İmamoğlu'ndan, Tarikat Liderinin 6 Yaşındaki Kızını "Evlendirdiği" İddialarına Tepki: "Bu Kaçıncı Olay Bu Kaçıncı Görmezden Geliş! Yeter"

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İsmailağa Cemaati'ne bağlı Hiranur Vakfı'nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in kızını 6 yaşında iken tarikat içerisinde imam nikahı ile “evlendirmesine” tepki gösterdi. İmamoğlu, “6 yaşındaki bir kız çocuğunun evlendirilmesi nasıl gerçek olabilir aklım almıyor. Bu konuda taviz veren, görmezlikten gelen herkes, her yapı da bu suça ortaktır. Bu kaçıncı olay, bu kaçıncı görmezden geliş! Yeter” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İsmailağa Cemaati'ne bağlı Hiranur Vakfı'nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in kızını 6 yaşında iken tarikat içerisinde imam nikahı ile "evlendirmesine" tepki gösterdi. İmamoğlu, "6 yaşındaki bir kız çocuğunun evlendirilmesi nasıl gerçek olabilir aklım almıyor. Bu konuda taviz veren, görmezlikten gelen herkes, her yapı da bu suça ortaktır. Bu kaçıncı olay, bu kaçıncı görmezden geliş! Yeter" dedi.

İsmailağa Cemaati'ne bağlı Hiranur Vakfı'nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in, kızını 6 yaşında iken imam nikahı ile "evlendirdiği" ve çocuğun yine 13 yaşında iken nişan töreninin de yapıldığı, 2012 yılında bir doktorun ihbarının savcılık incelemesinin ardından kapatıldığı, ancak bu yıl kadın mağdurun şikayeti ile dosyanın yeniden açıldığı bilgisi kamuoyuna yansıdı ve büyük tepki çekti.

"6 YAŞINDAKİ BİR KIZ ÇOCUĞUNUN EVLENDİRİLMESİ NASIL GERÇEK OLABİLİR AKLIM ALMIYOR"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da tepkisini sosyal medya hesabından gösterdi. İmamoğlu'nun Twitter paylaşımı şöyle:

"6 yaşındaki bir kız çocuğunun evlendirilmesi nasıl gerçek olabilir aklım almıyor. Bu vicdansızlıktır, bu ahlaksızlıktır, bu bir #cocukistismarı'dır. Bu konuda taviz veren, görmezlikten gelen herkes her yapı da bu suça ortaktır. Bu kaçıncı olay, bu kaçıncı görmezden geliş! Yeter!"

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
İmamoğlu: 6'lı masanın çalışmalarının neferi olacağız İmamoğlu: 6'lı masanın çalışmalarının neferi olacağız Ekrem İmamoğlu: Kendini Milletin Üstünde Gören Hiçbir Odağa Asla Boyun Eğmeyeceğiz Ekrem İmamoğlu: Kendini Milletin Üstünde Gören Hiçbir Odağa Asla Boyun Eğmeyeceğiz İMAMOĞLU ŞİŞLİ HABİTAT YENİ NESİL YAŞAM MERKEZİ'NİN AÇILIŞINI YAPTI İMAMOĞLU ŞİŞLİ HABİTAT YENİ NESİL YAŞAM MERKEZİ'NİN AÇILIŞINI YAPTI

Son Dakika Güncel İmamoğlu'ndan, Tarikat Liderinin 6 Yaşındaki Kızını 'Evlendirdiği' İddialarına Tepki: 'Bu Kaçıncı Olay Bu Kaçıncı Görmezden Geliş! Yeter' - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement