İmamoğlu'nun Kadınlar Günü paylaşımı İYİ Partili Ağıralioğlu'nu kızdırdı - Son Dakika

İmamoğlu'nun Kadınlar Günü paylaşımı İYİ Partili Ağıralioğlu'nu kızdırdı

08.03.2021 08:42

İBB Başkanı İmamoğlu İYİ Parti lideri Meral Akşener ve HDP'li Pervin Buldan nezdinde tüm kadın siyasetçilerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Buna tepki gösteren İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu "HDP ve siyasilerinin isimlerinin, şehit annelerine borcunu vatan borcu bilen Meral Akşener ismi ile birlikte zikredilmesini doğru bulmuyorum" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan nezdinde tüm kadın siyasetçilerin ve belediye başkanlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

"TÜM KADIN SİYASETÇİLERİN KADINLAR GÜNÜ'NÜ KUTLARIM"

İmamoğlu yaptığı paylaşımda, "İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener ve HDP Eş Genel Başkanı Sayın Pervin Buldan'ın nezdinde tüm kadın siyasetçilerin ve Türkiye genelindeki kadın belediye başkanı mevkidaşlarımın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlarım" dedi.

İmamoğlu'nun Kadınlar Günü paylaşımı İYİ Partili Ağıralioğlu'nun kızdırdı

"MERAL AKŞENER İSMİ İLE BİRLİKTE ZİKREDİLMESİNİ DOĞRU BULMUYORUM"

Bu duruma tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, "Anneleri yıllardır evlatsız bırakan bir cinayet şebekesine mesafesizliğini milli hassasiyet ve haysiyet itirazımız olarak ifade ettiğimiz HDP ve siyasilerinin isimlerinin, şehit annelerine borcunu vatan borcu bilen Meral Akşener ismi ile birlikte zikredilmesini doğru bulmuyorum" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu'nun Kadınlar Günü paylaşımı İYİ Partili Ağıralioğlu'nun kızdırdı

"HİÇ KİMSE UNUTMAMALI"

Ağıralioğlu açıklamalarının devamında, "Öcalan'a mektup yazdırılmasının milli iradeyi ne istikamette kamçıladığını ve ikinci seçimin sonuçlarına ne yönde tesir ettiğini hiç kimse unutmamalı! En başta da Ekrem Bey. Bu vesileyle başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

"ÖDEYE ÖDEYE BİTİREMEDİNİZ SEÇİM DİYETİNİZİ"

Öte yandan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de İmamoğlu'nun paylaşıma tepki gösterdi. Kabaktepe, "Ödeye ödeye bitiremediniz seçim diyetinizi. Ben de evladını vatan uğruna şehit veren tüm şehit annelerinin, yavrularını terör örgütü PKK'nın elinden kurtarmak için HDP binasının önünde bekleyen Diyarbakır Anneleri'nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü içim buruk bir şekilde kutluyorum" ifadelerine yer verdi.

İmamoğlu'nun Kadınlar Günü paylaşımı İYİ Partili Ağıralioğlu'nu kızdırdı

İmamoğlu'nun Kadınlar Günü paylaşımı İYİ Partili Ağıralioğlu'nu kızdırdı
Ekrem İmamoğlu'nun Pervin Buldan'lı Kadınlar Günü paylaşımına tepki yağıyor Son Dakika: Akşener'den İmamoğlu'nun Kadınlar Günü paylaşımına ilk yorum: Arkadaşlarımız beğenmedi, saygı duyuyorum

Son Dakika Politika İmamoğlu'nun Kadınlar Günü paylaşımı İYİ Partili Ağıralioğlu'nu kızdırdı - Son Dakika


Son Dakika

Ramazan ayı tedbirlerinin görüşüleceği kritik Kabine toplantısı başladı Ramazan ayı tedbirlerinin görüşüleceği kritik Kabine toplantısı başladı Korona bir bakanın daha koltuğunu kaydırdı! Avusturya Sağlık Bakanı gözyaşları içinde görevinden istifa etti Korona bir bakanın daha koltuğunu kaydırdı! Avusturya Sağlık Bakanı gözyaşları içinde görevinden istifa etti Operasyona ait yeni görüntüler ortaya çıktı! Polisler, Peker'in lüks villasındaki çelik kasayı keserek açmış Operasyona ait yeni görüntüler ortaya çıktı! Polisler, Peker'in lüks villasındaki çelik kasayı keserek açmış Aliyev'in ölen Ermeni askerlerin miğferleri ile verdiği poz sosyal medyada tartışma yarattı Aliyev'in ölen Ermeni askerlerin miğferleri ile verdiği poz sosyal medyada tartışma yarattı Çatıya çıkan yaşlı kadın polisi harekete geçirdi! Altından intihar değil hastalık çıktı Çatıya çıkan yaşlı kadın polisi harekete geçirdi! Altından intihar değil hastalık çıktı Genç kız ölüm korkusunu gözyaşlarıyla anlattı: Diğer öldürülen kadınlar gibi ölmek istemiyorum Genç kız ölüm korkusunu gözyaşlarıyla anlattı: Diğer öldürülen kadınlar gibi ölmek istemiyorum Oruç tutmak sağlığı nasıl etkiler, 30 gün oruç tutan bir insanın vücudunda neler olur? İşte tüm merak edilenler Oruç tutmak sağlığı nasıl etkiler, 30 gün oruç tutan bir insanın vücudunda neler olur? İşte tüm merak edilenler Adalet Bakanı Gül'den doktorla tartıştığı ileri sürülen savcı hakkında HSK'ya inceleme izni Adalet Bakanı Gül'den doktorla tartıştığı ileri sürülen savcı hakkında HSK'ya inceleme izni