İmamoğlu'nun veto ettiği yeşil alan kararı İBB Meclis'inde kabul edildi - Son Dakika

İmamoğlu'nun veto ettiği yeşil alan kararı İBB Meclis'inde kabul edildi

2 ay önce

İBB Başkanı İmamoğlu'nun daha önce veto ettiği yeşil alan kararı, yeniden geldiği İBB Meclisi'nden aynı şekilde geçti. Konuyla ilgili açıklama yapan Tevfik Göksu, "İBB Başkanının ilk kararımızı veto etmesine rağmen, AK Parti Grubu olarak ilk aldığımız kararı ısrarla tekrarlayarak İstanbul'umuza 295 bin metrekare yeni yeşil alan kazandırdık" dedi.

Ekim ayında yapılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) meclis toplantısında yeşil alan ilan edilen Şişli, Kağıthane, Esenler, Başakşehir, Eyüpsultan ve Beşiktaş'ta bulunan muhtelif ada ve parseller Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun veto etmesinin ardından yeniden Meclis gündemine geldi.

KARARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLMEDİ

İmar ve Bayındırlık Komisyonu, ilgili ilçelerde bulunan muhtelif ada ve parsellerde bulunan taşınmazların park alanı yapılmasına ilişkin plan değişikliğini öngören kararında değişikliğe gitmedi.

TUZLA VE BAŞAKŞEHİR'DEKİ PLAN DEĞİŞİKLİKLERİ DE TEKRAR GEÇTİ

Mecliste ayrıca ekim ayında kabul edilen ve İBB Başkanı İmamoğlu tarafından yeniden görüşülmek üzere iade edilen Başakşehir ve Tuzla ilçelerindeki muhtelif ada ve parselde bulunan taşınmazların park, yol, deprem ve toplanma alanı olarak plan değişikliği yapılmasına yönelik gündem maddesi de ele alındı.

GÖRÜŞ YİNELENDİ

Konuyu değerlendiren İmar ve Bayındırlık Komisyonu daha önce aldığı karardaki görüşünü yineledi. Ayrı ayrı oylanan her iki madde de, salt çoğunlukla ısrar kararı olarak Meclis'ten geçti.

GÖKSU: İSTANBUL'UMUZA HAYIRLI OLSUN

Alınan kararla ilgili Twitter'dan paylaşımda bulunan AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, "İBB CHP Grubu'nun ikinci kez muhalefetine, İBB Başkanının ilk kararımızı veto etmesine rağmen İBB AK Parti Grubu olarak ilk aldığımız kararı ısrarla tekrarlayarak İstanbul'umuza 295 bin metrekare yeni yeşil alan kazandırdık. İstanbul'umuza bir kez daha hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

İmamoğlu'nun veto ettiği yeşil alan kararı İBB Meclis'inde kabul edildi
Haber Yayın Tarihi: 17.01.2020 12:06 Kaynak: AASon Dakika

Öğrenci velisi, kızı ile tartışan öğrenciyi müdürün odasında yumrukladı! Olay anı kamerada
Fransa'da kadın imam, cemaate cuma namazı kıldırdı Isparta'da kaybolan liseli 3 genç kızın kaçma planı yaptığı ortaya çıktı