İmaret Dergisinin Yedinci Sayısı Çıktı - Son Dakika

İmaret Dergisinin Yedinci Sayısı Çıktı

02.01.2012 16:06
İmaret Dergisinin Yedinci Sayısı Çıktı, System.String[]

Karaman Belediyesi'nin bir kültür hizmeti olarak yayımlamaya başladığı "İmaret"in yedinci sayısı çıktı.

Derginin bu sayıdaki konusu "Taş" başlığını taşıyor. Şehrin alın yazısında taş, Taş ve Şehir, Karaman'ın ortasında ağlayan bir taş kapı, Erken Osmanlı döneminde taş süsleme, 14-15. Yüzyıl Karaman mezar taşları, Taş Dibek, Taşkale'de bir gün, Kazımkarabekir ve Kasaba Taşı, Ekmeğini taştan çıkaranlar, Karaman'ın eski yolları konularının işlendiği İmaret'in son sayısı özel fotoğraflarla görselleştirilerek okuyucuya sunuldu.

"Kapımız açıktır girene, lokmamız helâldir yiyene" düsturuyla yola çıkan dergi bütün bu yazılar dışında Karaman'ın birbirinden güzel mahalli değerlerini de samimi bir üslupla dile getiriyor.

İmaret Dergisinin Yedinci Sayısı Çıktı

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Yerel İmaret Dergisinin Yedinci Sayısı Çıktı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son dakika: Kamu bankalarından yeni destek paketi: KOBİ'lere 100 bin liraya kadar kredi verilecek Metro raylarına düşen ve üzerinden 2 vagon geçen kızın mucize kurtuluşu Şevval Şahin'e destek olmak isteyen Şeyma Subaşı'nın "Kıskanç milletiz" sözleri tepki çekti Hayatı film olan rahmetli Dilber Ay'ı Büşra Pekin canlandıracak Otların arasında uyuyan alkollü şahsı fark etmediler, üzerine kepçeyle toprak attılar Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosunda seferler 28 Ekim'de başlıyor Yerli otomobilin bataryası rakiplerine göre daha uzun menzil sağlayacak Son Dakika! Aliyev: Eğer Azerbaycan'a dış müdahale olursa, Türk F-16'larını semada göreceksiniz